Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Естонський чиновник: чоловіки повинні змінити своє ставлення до гендерної рівноправності

Парламентська комісія з соціальних питань (Естонія) на зустрічі з представниками Інституту гендерної рівноправності Європейського союзу визнала, що Естонія знаходиться на півдорозі до забезпечення рівних прав між чоловіками і жінками.

Індекс гендерної рівноправності в Естонії нижче середнього по ЄС. У ЄС він становить 54, в той час як в Естонії - 50, повідомляється в прес - релізі Рійгікогу.

"Різниця між зарплатами чоловіків і жінок в Естонії - одна з найбільших в Європі . У Європі нижній показник індексу гендерної рівноправності зарплат становить 68,9, в той час як в Естонії він лише 49,1. Коли в Естонії мова заходить про різницю в зарплаті, то вважається, що це просто скарги жінок. Чоловіки повинні ознайомитися з результатами європейських досліджень і змінити своє ставлення, оскільки проблема дуже серйозна. Наявність нерівноправності в довгостроковій перспективі обійдеться суспільству дорожче, ніж рівноправність статей", - сказав голова комісії з соціальних питань Маргус Цахкна.

Індекс гендерної рівноправності вимірюється за шкалою від 1 до 100. 1 означає повну нерівність, в той час як 100 - повне рівноправ'я статей. За допомогою індексу оцінюється як загальна ситуація, так і шість областей, пов'язаних з роботою, фінансами, освітою, часом, владою і здоров'ям. Високе значення індексу говорить як про загальний хороший результат, так і про рівноправність жінок і чоловіків.

Наприклад, високий показник Естонії у сфері освіти говорить про високу частку освічених людей у ​​суспільстві. У той же час, пропорція освічених жінок серед всіх жінок і пропорція освічених чоловіків серед чоловіків всіх чоловіків приблизно рівні (показник індексу ЄС 48,9, показник Естонії - 53).

Показник часу, витраченого на турботу про членів сім'ї, в Естонії вище середнього: у ЄС середній показник індексу "часу" становить 38,8, в Естонії - 51,4.

У Європі показники "часу" і "влади" - найнижчі. В Естонії рівноправність у сфері прийняття рішень і розподілу влади також виражена слабко. У Європі середній показник становить 38, в Естонії - 27,5 .

Робочий індекс показує, як чоловіки і жінки задіяні на ринку праці і наскільки вони успішні. В Естонії цей показник нижче середнього по Європі - 69,9 по Європі проти 64,6 в Естонії.

За оцінкою Інституту гендерної рівноправності Європейського союзу середній показник індексу "здоров'я" в 90,1 найближче до гендерної рівності . В Естонії показник здоров'я становить 83,8.

Мета індексу - виміряти гендерну рівність в областях, зазначених у стратегічних документах ЄС і важливих для досягнення поставлених цілей. У перший раз індекс був розрахований у 2010 році. У майбутньому результати планується оприлюднювати кожні два роки.


Джерело: delfi 19 листопада 2013


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   Естонія,   ЄС,   естонія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.