Естонський чиновник: чоловіки повинні змінити своє ставлення до гендерної рівноправності
Парламентська комісія з соціальних питань (Естонія) на зустрічі з представниками Інституту гендерної рівноправності Європейського союзу визнала, що Естонія знаходиться на півдорозі до забезпечення рівних прав між чоловіками і жінками.
Індекс гендерної рівноправності в Естонії нижче середнього по ЄС. У ЄС він становить 54, в той час як в Естонії - 50, повідомляється в прес - релізі Рійгікогу.
"Різниця між зарплатами чоловіків і жінок в Естонії - одна з найбільших в Європі . У Європі нижній показник індексу гендерної рівноправності зарплат становить 68,9, в той час як в Естонії він лише 49,1. Коли в Естонії мова заходить про різницю в зарплаті, то вважається, що це просто скарги жінок. Чоловіки повинні ознайомитися з результатами європейських досліджень і змінити своє ставлення, оскільки проблема дуже серйозна. Наявність нерівноправності в довгостроковій перспективі обійдеться суспільству дорожче, ніж рівноправність статей", - сказав голова комісії з соціальних питань Маргус Цахкна.
Індекс гендерної рівноправності вимірюється за шкалою від 1 до 100. 1 означає повну нерівність, в той час як 100 - повне рівноправ'я статей. За допомогою індексу оцінюється як загальна ситуація, так і шість областей, пов'язаних з роботою, фінансами, освітою, часом, владою і здоров'ям. Високе значення індексу говорить як про загальний хороший результат, так і про рівноправність жінок і чоловіків.
Наприклад, високий показник Естонії у сфері освіти говорить про високу частку освічених людей у суспільстві. У той же час, пропорція освічених жінок серед всіх жінок і пропорція освічених чоловіків серед чоловіків всіх чоловіків приблизно рівні (показник індексу ЄС 48,9, показник Естонії - 53).
Показник часу, витраченого на турботу про членів сім'ї, в Естонії вище середнього: у ЄС середній показник індексу "часу" становить 38,8, в Естонії - 51,4.
У Європі показники "часу" і "влади" - найнижчі. В Естонії рівноправність у сфері прийняття рішень і розподілу влади також виражена слабко. У Європі середній показник становить 38, в Естонії - 27,5 .
Робочий індекс показує, як чоловіки і жінки задіяні на ринку праці і наскільки вони успішні. В Естонії цей показник нижче середнього по Європі - 69,9 по Європі проти 64,6 в Естонії.
За оцінкою Інституту гендерної рівноправності Європейського союзу середній показник індексу "здоров'я" в 90,1 найближче до гендерної рівності . В Естонії показник здоров'я становить 83,8.
Мета індексу - виміряти гендерну рівність в областях, зазначених у стратегічних документах ЄС і важливих для досягнення поставлених цілей. У перший раз індекс був розрахований у 2010 році. У майбутньому результати планується оприлюднювати кожні два роки.
Джерело: delfi 19 листопада 2013
Додати коментар Коментарi (0)