Достроковий вихід жінок на пенсію

Однією із змін, які відбулися з прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» - це надання права жінкам дострокового виходу на пенсію за віком.
До 1 січня 2015 року цим правом можуть скористатись жінки, яким виповнилось 55 років (тобто народженим до 31.12.1959 року), за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.
Зокрема, страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному забезпеченню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш, ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувались до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Закону (до 1 січня 2004р.), зараховуються до страхового стажу на підставі документів та в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.
У цьому випадку, розмір нарахованої пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Слід зауважити, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
У разі, коли жінка, якій достроково призначено пенсію до досягнення віку, який би дозволяв вихід на пенсію за віком, працевлаштувалась, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку, після досягнення пенсійного віку, відсоток, на який зменшено розмір пенсії переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо жінка після досягнення підвищеного пенсійного віку продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.
Джерело: БРІЗ 27 грудня 2013
Додати коментар Коментарi (0)