Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Достроковий вихід жінок на пенсію

Однією із змін, які відбулися з прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» - це надання права жінкам дострокового виходу на пенсію за віком.

До 1 січня 2015 року цим правом можуть скористатись жінки, яким виповнилось 55 років (тобто народженим до 31.12.1959 року), за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

Зокрема, страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному забезпеченню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувались до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Закону (до 1 січня 2004р.), зараховуються до страхового стажу на підставі документів та в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.

У цьому випадку, розмір нарахованої пенсії зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Слід зауважити, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі, коли жінка, якій достроково призначено пенсію до досягнення віку, який би дозволяв вихід на пенсію за віком, працевлаштувалась, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку, після досягнення пенсійного віку, відсоток, на який зменшено розмір пенсії переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо жінка після досягнення підвищеного пенсійного віку продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

 


Джерело: БРІЗ 27 грудня 2013


Тегипенсійний вік,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".