Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дослідження: жінки з дітьми заробляють менше, ніж їх бездітні колеги

Нещодавно мільярдер Пол Тюдор Джонс сказав, що навряд чи коли-небудь серед талановитих трейдерів і інвесторів буде рівна кількість жінок і чоловіків. Як зазначив Джонс, судячи з його досвіду, жінки можуть працювати так само добре, як і чоловіки. Але як тільки жінка народжує дитину, про все це можна благополучно забути.

Вчені, пише професор соціології Clayman Institute Стенфордського університету Шеллі Коррелл, проаналізували рівень зарплат у чоловіків і жінок і дійшли висновку: гендерна різниця в оплаті праці переважно припадає на частку матерів. Поки у жінки немає дітей, то її дохід не сильно відрізняється від чоловічого. Але от різниця в доході матерів і бездітних жінок досить очевидна (про розходження зарплат чоловіків і жінок з дітьми можна навіть не згадувати).

Якщо говорити про цифри, то жінка з дитиною заробляє в середньому на 5% у годину менше своїх бездітних колег (з однаковим рівнем освіти та досвіду, з однаковими завданнями, на аналогічних посадах). І це не залежить від того, скільки годин на день працює жінка, - погодинна оплата у матерів все одно нижче. Тому не можна пояснити більш низький рівень зарплати тільки тим, що матері часто працюють неповний день.

Як зазначає Коррелл у коментарі, подібні вислови Джонса, тільки зміцнюють таку тенденцію. Справа в тому, що багато роботодавців поділяють цю точку зору і вважають, що жінки з дітьми менше віддані роботі, тому матерів рідше наймають на відповідальні посади з високою зарплатою.

Один з експериментів підтвердив це. У компанії, де були відкриті вакансії, відправляли придумані резюме. Якщо в них вказувалося, що жінка займається будь якою громадською роботою в школі чи в дитячому садку (що, відповідно, свідчить про наявність у неї дітей), то таким кандидатам роботодавці передзвонювали в 2 рази рідше. Тобто дійсно має місце стереотип, що матері менш відповідально ставляться до роботи, хоча ніяких фактичних підтверджень цьому немає.

Жінкам-стартаперам складніше отримати інвестиції

Незважаючи на те, що ми, здавалося б, живемо в епоху гендерної рівності, маса упереджень щодо здібностей та компетенцій чоловіків і жінок все ще має місце (як і у випадку стереотипів щодо материнства і працездатності).

Зокрема, жінкам набагато складніше, ніж чоловікам, залучити інвестиції у свій проект. Як показали результати дослідження все того ж Clayman Institute в Стенфорді, на готовність і бажання венчурних капіталістів інвестувати в той чи інший проект впливає стать підприємця. Це відбувається тому, що жінки бачаться інвесторам менш підкованими в технічних питаннях. Щоб підтвердити це, аналітики Clayman Institute проводили схожий експеримент з вигаданими резюме (як і у випадку з жінками, що мають дітей). Висновки були такі, що чоловіків і жінок з технічною освітою венчурні капіталісти оцінювали приблизно однаково, а у разі відсутності технічного досвіду чоловіки отримували набагато вищі оцінки, ніж жінки з аналогічними даними. Відповідно, шансів на отримання інвестицій у чоловіків більше, ніж у жінок.
 


Джерело: rb.ru 25 червня 2013


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   материнство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.