Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дослідження BBC Media Action показало як війна впливає на життя жінок в Україні

 Жінки в Україні відчувають гострий вплив війни на своє психічне та фізичне здоров’я. А також стурбовані поверненням старих гендерних стереотипів. Такі результати показало велике соціологічне дослідження BBC Media Action, проведене у січні 2023 року, в тому числі на окупованих територіях України.

Це перше таке масштабне дослідження з початку повномасштабного вторгнення. В його провели телефонне опитування понад 1500 українок, що перебувають в Україні, а також онлайн-опитування 200 жінок на окупованих територіях.

Втрата роботи доходів чи бізнесу. Цю проблему низивають 54% жінок в окупації, 52% жінок-ВПО і 31% жінок, які не виїжджали з постійного місця проживання.

Втрати фізичного та психічного здоров`я відзначають 56% жінок в окупації, 48% жінок-ВПО та 36% жінок, які залишаються вдома.

Втрата бузпеки та захищеності – найбліша проблема жінок в окупації. Про це говорять 74% опитаних. Про таку ж проблему серед жінок-ВПО говорять 36% і 22% жінок, які не міняли місце проживання.

Загалом жінки в окупації відзначають значне погіршення у всіх важливих сферах життя: їхній доступ до медичних та соціальних послуг, їжі, інформації та освіти погіршився набагато сильніше, ніж у жінок-ВПО, та тих, хто не виїхав з дому.

Жінки-ВПО розповідали про труднощі, з якими вони зіткнулися при пошуку житла та роботи, про ізоляцію, пов’язану з розлукою з родиною, друзями та домівкою. А також про проблеми, пов’язані з адаптацією до нової громади та проживанням у чужому домі (навіть у домі родичів чи друзів).

Згідно з даними опитування, 77% жінок вважають, що рівність в Україні вже досягнута, а 84% заявили, що жінки і чоловіки відіграють однакову роль у війні. Однак 45% жінок також вважають, що найважливішою роботою жінки є догляд за домом і приготування їжі для сім’ї. При цьому багато опитаних говорять про збільшення навантажень домашньої роботи у зв`язку із погіршенням комунальних умов (відсутність світла, води і т.д)

Поза тим, що багато жінок стало до лав збройних сил України і зі зброєю в руках воюють на передовій, жінки відзначають повернення в інформаційний простір старих гендерних стереотипів про «жінок-берегинь». При цьому опитані загалом підтримують жінок, які беруть участь у війні, будь-яким способом, наприклад, приєднавшись до армії чи волонтерством.

В межах цього проєкту BBC Media Action також зняв низку документальних фільмів про жінок, які зараз служать в ЗСУ. Автори вважають, що демонстрація жінок, які беруть участь у військових діях у ролях, де традиційно домінують чоловіки, а також демонстрація лідерства, винахідливості та здатності приймати рішення може допомогти протистояти  поверненню гендерних стереотипів.

 

Англомовна версія на сайті BBC Media Action: https://www.bbc.co.uk/.../europe/ukraine/gender-perceptions

 


Джерело: Жіночий консорціум України 25 жовтня 2023


Тегижінки,   дослідження,   Україна,   війна,   Жінки,   життя,   Війна

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.