Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Доповідь ООН: жінки та селяни - серед найбільш знедолених

У 100 країнах законодавство забороняє жінкам через їхню стать працювати на деяких роботах, у 18-ти країнах, якщо жінка хоче влаштуватися на роботу, вона повинна запитати дозволу у чоловіка.

 

Про це йдеться у висновках "Доповіді про стан людського розвитку" за 2016 рік, яку Програма розвитку ООН оприлюднила у Стокгольмі.

 

Найбільш вразливі жінки, мігранти і корінні народи

 

У доповіді показано, що майже в кожній країні деякі групи населення відчувають різні види дискримінації.

 

Україна та інші країни можуть зіткнутися з різким зростанням нерівності і соціальної ізоляції, якщо не захищатимуть вразливі групи населення, зазначають в ООН.

 

Серед тих, хто систематично потерпає від соціальної ізоляції є жінки та дівчата, сільські мешканці, етнічні меншини, люди з обмеженими можливостями, мігранти та біженці, а також ЛГБТ-спільнота.

 

Як правило, жінки є біднішими, менше заробляють і мають менше можливостей у більшості аспектів життя у порівнянні із чоловіками, йдеться у доповіді.

 

Корінні народи становлять 5% жителів планети, але на їхню частку припадає 15% населення, що живе за межею бідності.
Члени ЛГБТ спільноти не можуть активно боротися за свої права. У 70-ти країнах світу статеві зносини між особами однієї статі заборонені.

 

Два мільярди жителів планети досі не охоплені банківськими послугами.

 

Проте, зазначають в ООН, з 1990 року одному мільярду людей вдалося вирватися з крайньої бідності, а розширення прав жінок стало важливим питанням.

 

Якщо в 1990 році в дуже небагатьох країнах законодавство захищало жінок від насильства в побуті, то зараз таких країн 127.

 

60% українців за межею бідності

 

В Україні налічується 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб, 2,8 мільйона людей з обмеженими можливостями, близько 60% живуть за межею бідності, йдеться у доповіді.

Згідно з даними ООН, індекс людського розвитку України займає 84-е місце серед 188 країн і територій.

 

З 1990 року цей індекс підвищився на 5,2 %, тривалість життя при народженні зросла на 1,3 року, середня тривалість навчання збільшилася на 2,2 року.

 

Результати України залишаються нижчими за середні показники країн з групи з високим рівнем людського розвитку.
Настав час усунути перешкоди розвитку, заявляють в ООН. Доповідь закликає забезпечити гідне працевлаштування та доступність основних послуг.

 

"За середніми показниками криється нерівність, - прокоментував Ніл Вокер, постійний представник ПРООН в Україні. - Якщо проаналізувати, що насправді стоїть за цими цифрами, стає зрозуміло, що чимало людей залишаються на узбіччі сучасних досягнень, як засвідчують показники індексу людського розвитку".


Джерело: ВВС Україна 31 березня 2017


ТегиООН,   гендерна нерівність,   дискримінація,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.