Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Доповідь ООН: жінки та селяни - серед найбільш знедолених

У 100 країнах законодавство забороняє жінкам через їхню стать працювати на деяких роботах, у 18-ти країнах, якщо жінка хоче влаштуватися на роботу, вона повинна запитати дозволу у чоловіка.

 

Про це йдеться у висновках "Доповіді про стан людського розвитку" за 2016 рік, яку Програма розвитку ООН оприлюднила у Стокгольмі.

 

Найбільш вразливі жінки, мігранти і корінні народи

 

У доповіді показано, що майже в кожній країні деякі групи населення відчувають різні види дискримінації.

 

Україна та інші країни можуть зіткнутися з різким зростанням нерівності і соціальної ізоляції, якщо не захищатимуть вразливі групи населення, зазначають в ООН.

 

Серед тих, хто систематично потерпає від соціальної ізоляції є жінки та дівчата, сільські мешканці, етнічні меншини, люди з обмеженими можливостями, мігранти та біженці, а також ЛГБТ-спільнота.

 

Як правило, жінки є біднішими, менше заробляють і мають менше можливостей у більшості аспектів життя у порівнянні із чоловіками, йдеться у доповіді.

 

Корінні народи становлять 5% жителів планети, але на їхню частку припадає 15% населення, що живе за межею бідності.
Члени ЛГБТ спільноти не можуть активно боротися за свої права. У 70-ти країнах світу статеві зносини між особами однієї статі заборонені.

 

Два мільярди жителів планети досі не охоплені банківськими послугами.

 

Проте, зазначають в ООН, з 1990 року одному мільярду людей вдалося вирватися з крайньої бідності, а розширення прав жінок стало важливим питанням.

 

Якщо в 1990 році в дуже небагатьох країнах законодавство захищало жінок від насильства в побуті, то зараз таких країн 127.

 

60% українців за межею бідності

 

В Україні налічується 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб, 2,8 мільйона людей з обмеженими можливостями, близько 60% живуть за межею бідності, йдеться у доповіді.

Згідно з даними ООН, індекс людського розвитку України займає 84-е місце серед 188 країн і територій.

 

З 1990 року цей індекс підвищився на 5,2 %, тривалість життя при народженні зросла на 1,3 року, середня тривалість навчання збільшилася на 2,2 року.

 

Результати України залишаються нижчими за середні показники країн з групи з високим рівнем людського розвитку.
Настав час усунути перешкоди розвитку, заявляють в ООН. Доповідь закликає забезпечити гідне працевлаштування та доступність основних послуг.

 

"За середніми показниками криється нерівність, - прокоментував Ніл Вокер, постійний представник ПРООН в Україні. - Якщо проаналізувати, що насправді стоїть за цими цифрами, стає зрозуміло, що чимало людей залишаються на узбіччі сучасних досягнень, як засвідчують показники індексу людського розвитку".


Джерело: ВВС Україна 31 березня 2017


ТегиООН,   гендерна нерівність,   дискримінація,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.