Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Домашнє насильство в Україні: чому жінки не звертаються по допомогу?

Щодо українського досвіду, то соціологи кажуть, майже половина українок – 45% - не звертаються до поліції у випадках насильства через зневіру. Ще 35% – через небажання, щоб про цей факт дізналися інші люди. На третьому місці – страх, що це викличе ще більше насильства, таких 34% жінок. Також жінки бояться, що таке звернення завдасть дітям психологічної травми — 22%.
 
Станом на 2021 рік серед тих, хто звернувся до поліції 34% повідомили, що після заяви до правоохоронних органів жодних подальших дій не відбулося, насильство продовжилося. Водночас 22% респондентів заявили, що поліцейські провели бесіду з кривдником, і насильство припинилося. При цьому у 19% відповідей зазначено, що поліцейські склали протокол на кривдника, але його не притягнули до відповідальності, у 8% - що поліцейські відрадили від написання заяви і переконали заявника, що ситуація владнається і так.
 
Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства – зверніться по допомогу:
  • Екстрений виклик поліції:
    102 (або 112)

  • Урядова «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству:
    15-47
    (цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

  • Національна «гаряча лінія» із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:
    116-123 або 0-800-500-335
    (цілодобово, анонімна та конфіденційна гаряча лінія, яка надає інформаційні, юридичні, психологічні та соціальні консультації постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства)

  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді (цілодобово):
    116-111 або 0-800-500-225

  • Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги:
    0-800-213-103
    (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів, з 9.00 до 18.00)

Джерело: Жіночий консорціум України 06 грудня 2024


Тегижінки,   Україна,   насильство,   Жінки,   Насильство

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми