Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Домашнє насильство - найпоширеніша форма насильства щодо жінок

Домашнє насильство продовжує залишатися найпоширенішою формою насильства над жінками, говориться в доповіді ООН, підготовленій Рашидою Манжоо.

Як повідомляє AZE.az, доповідь Р.Манжоо заснована на даних, зібраних в Італії, пише кореспондент газети La Repubblica.

"В Італії існують закони, покликані захищати жінку від насильства, але ці закони не завжди правильно застосовуються. Рашида Манжоо, спеціальний доповідач ООН з питання про насильство щодо жінок, на запрошення італійського уряду відвідала країну з офіційним візитом в січні цього року. Вона зустрілася з представниками італійських організацій, керівниками фонду Pangea та асоціаціями на платформі CEDAW (Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок) ", - пише видання.

"Вбивство жінок - крайній наслідок існуючих форм насильства щодо жінок. Ці смерті не є ізольованими інцидентами, що трапляються несподівано і спонтанно, вони стають останнім жорстоким актом насильства в низці насильницьких актів, що мали місце протягом якогось часу", - йдеться в доповіді Манжоо. Вона підкреслює, що домашнє насильство є найпоширенішою формою насильства проти жінок в країні, все більше жінок гинуть від рук партнерів, чоловіків, колишніх наречених.

"На жаль, більша частина жінок не заявляють про скоєне над ними насильство, - каже доповідач, - тому що жінки живуть в чоловічому культурному контексті, де домашнє насильство завжди сприймалося як злочин, при якому жертви економічно залежать від тих, хто несе відповідальність за насильство", - говорить Манжоо.

Вона покладає відповідальність за ці злочини на державу, оскільки державні інститути не здатні запобігти ці злочини, захистити і зберегти життя жінок, що піддаються протягом усього життя різним формам дискримінації та насильства. "Уряд Італії докладав зусилля шляхом прийняття законів та здійснення спеціальних програм для боротьби з насильством проти жінок, але ці зусилля не призвели до скорочення числа вбивств жінок або поліпшенню умов життя жінок і дівчаток", - стверджує Манжоо.

"В Італії 76% випадків насильства щодо жінок відбуваються вдома від рук колишніх партнерів, чоловіків, друзів або знайомих. У 2011 році було вбито 127 жінок, на 6,7% більше, ніж у 2010 році. Дані за поточний рік невтішні: в період до червня було вбито 63 жінки", - пише автор статті.

"18,2% жертв вважають домашнє насильство злочином, у той час як 36% вважають домашнє насильство нормою. У доповіді говориться, що лише 26,5% жінок вважають згвалтування або спробу згвалтування злочином", - пише автор статті.
 


Джерело: aze.az 06 липня 2012


Тегинасильство щодо жінок,   Італія,   насильство у сім'ї,   насильство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".