Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Депутати ВР мають намір урівняти права одинокого батька та матері

Парламентський комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект №8204, яким права чоловіків, які самостійно виховують дитину, прирівнюються до прав одиноких матерів.

Проект закону передбачає надання чоловікам рівні права з жінками. Зокрема, рівняння в праві на отримання державної допомоги для одиноких батьків та матерів.

Відзначається, що на сьогоднішній день, відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми", право отримати допомогу на дітей надається лише одиноким матерям.

За словами народних депутатів, у разі прийняття законопроекту, одинокий батько зможе влаштовуватися на роботу без попереднього випробувального терміну і буде мати однакове право з жінками під час процедури видачі судового наказу про повернення з-за кордону на територію України дитини, яка незаконно вивезена (переміщена) або незаконно утримується за її межами в результаті протиправної поведінки одного з батьків, якщо такі дії не містять складу злочину.

Нагадаємо, в Україні створено соціальний механізм, який призводить до того, що людям невигідно реєструвати шлюб. Тому з 2000 року кількість одиноких матерів в Україні збільшується.

При відсутності юридично оформленого шлюбу жінка з дитиною вважається одинокою матір’ю, а значить, має право на пільги і соціальну допомогу від держави.

 


Джерело: today.ua 28 грудня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   права чоловіків,   батьківство,   материнство

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок