Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

День жінок та дівчат у науці: представниці інтелектуальних сфер Дніпра долучились до свята

11 лютого у Дніпрі громадські активістки та представниці різних інтелектуальних сфер долучились до відзначення міжнародного свята - Дня жінок та дівчат у науці. Про особливості заходу повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – Кузні української інтелігенції.

В усьому світі жінки стають відомими науковцями, удостоюються Нобелівських премій та вражають відкриттями в ІТ-сфері. Саме тому у 2015 році Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено свято для досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей.

Тож ООН закликала відзначати це свято на рівні шкіл, компаній, університетів, науково-дослідних інститутів, міських громад. «Жінко, твоє місце…в лабораторії» під таким гаслом відзначили минулорічний День жінок у науці у Дніпрі.

«У 2018 році День жінок та дівчат у науці відзначатимуть: Університет Делі в Індії, Лейденський університет у Нідерландах, Європейський університет у Мадриді, Чеський технічний університет у Празі. Не залишиться осторонь цього міжнародного свята і наше місто, а вже 13 лютого естафету у Дніпра підхопить столиця», - пояснила доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ імені Олеся Гончара, голова ради молодих вчених, редакторка соціальної мережі для науковців Science-Community.org Валерія Лавренко.

Метою заходу є популяризація здобутків жінок-науковців, боротьба з проявами гендерної дискримінації у науці.

Серед учасниць панельної дискусії яскраві представниці наукової сфери, громадські активістки, очільниці інтелектуальних осередків нашої області та всієї України.

В рамках заходу відбулася презентація візуальних проектів, присвячених жінкам-дослідницям, панельна дискусія щодо місця та ролі жінок у вищий освіті та науці. Крім того, учасниці долучилися до інтерактивної гри, спрямованої на дотримання принципу гендерної рівності, а також поспілкувалися у невимушеній обстановці.

Зі слів Валерії Лавренко, на сьогодні створено спеціальний сайт womeninscienceday.org, на якому ті спільноти, які відзначають цей день, можуть задекларувати свої плани щодо його організації.

Організатором заходу виступила обласна Рада молодих вчених за підтримки Депертаменту освіти та науки ДніпроОДА та Соціальної мережі для науковців science-community.org.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відзначили День жінок та дівчат у науці. На урочистому святкуванні обговорювали питання про вагомість жінок-науковців у сучасному світі.


Джерело: ДНІПРОГРАД 12 лютого 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в науці

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.