Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Цнотлива та покірна, але безвідмовна та самостійна: українці здивували уявленням про "гарну дружину"

Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН провів дослідження "Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок". 

Звіт дослідження опублікований на сайті ФН ООН.

На результати дослідження звернули увагу активісти Ліги захисту прав жінок "Гармонія Рівних". Так, 70% чоловіків підтримують думку про те, найважливіша роль жінки - піклуватися про дім та готувати для родини. 63% стверджують, що дружина повинна піклуватися про маленьких дітей.

67% чоловіків переконані, що їй має належати вирішальне слово в родині, а жінка повинна бути поступливою. Разом з тим, 36% впевнені, що нести відповідальність за планування сім’ї має жінка, і відповідно попередження вагітності – її обов’язок.

При цьому 20% опитаних хочуть, щоб їхня обраниця була цнотливою, а використання жінками контрацепції, на їхню думку, формує передумови для надмірної сексуальної свободи. А 66% чоловіків вважають, що жінка повинна прагнути догодити чоловікові. Зокрема, вони очікують, що жінка відразу погодиться на інтимні стосунки.

Окрім цього, 37% хочуть, щоб жінка заробляла менше за них, а 10% взагалі вважають, що жінка має терпіти насильство, аби зберегти сім’ю.

Також приголомшує ставлення опитуваних до жертв сексуального насильства. Половина респондентів вважають жінку винною у зґвалтуванні, якщо вона вживала алкоголь чи наркотики. 43% стверджують, що у випадках сексуального насильства слід зважати на те, чи була жінка розбірлива у стосунках і яку репутацію мала. 33% опитаних сумніваються, чи було зґвалтування у випадку, якщо жінка не чинила фізичного супротиву. На думку 23% - у деяких випадках жінка взагалі сама хотіла, щоб її зґвалтували, а 19% вважають, що це жінки зазвичай своїми діями призводять до таких ситуацій.

Нагадаємо, майже 600 українок щороку гине від рук чоловіків. Таку статистику оприлюднили на замовлення Фонду народонаселення ООН. Переважна більшість жертв домашнього насилля боїться говорити про агресію. У вигляді експерименту

Українки бояться говорити про насильство вдома. Їм на допомогу створили спецполіцію в Україні запрацювала "Поліна" - поліція проти насильства.

 


Джерело: ТСН 15 червня 2018


Тегисексизм,   гендерна нерівність,   права жінок,   гендерні стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.