Чверть працюючих мам-білорусок не отримують ніякої допомоги від свого роботодавця
З початку січня частина жінок, що знаходяться в декретній відпустці, позбулася половини допомоги по догляду за дитиною. Вважається, що вони можуть працювати і під час декрету. HeadHunter Білорусь, проект RABOTA.TUT.BY, в ході опитування з'ясували, як живеться тим мамам, які вже вийшли з декретної відпустки і намагаються поєднувати роботу і сім'ю.
Згідно аналізу бази резюме, розміщених на сайті RABOTA.TUT.BY, у сфері зайнятості в Білорусі - гендерна рівність. Частка жінок, які шукають на сайті роботу приблизно відповідає частці зареєстрованих на сайті чоловіків (і працюючі матері складають значну частину зайнятих жінок).
Жінки і після народження дитини, після закінчення декретної відпустки, хочуть продовжувати працювати, поєднуючи роботу і сім'ю. За результатами опитування, проведеного Headhunter Білорусь, проект RABOTA.TUT.BY, серед 314 працюючих мам, 24% респондентів зазначили, що їх дитина ходить в групу продовженого дня або в дитячий садок. Ще 22% можуть похвалитися тим, що дивитися за дітьми їм допомагають бабусі-дідусі. Діти старше семи років частіше надані самі собі, поки батьки на роботі.
29% мам відзначили, що беруть дітей на свою роботу тоді, коли їх нема з ким залишити, а 17% приводять із собою дитину просто так. Більшій частині працюючих мам не доводилося брати дітей з собою на роботу.
31% опитаних матерів періодично телефонують своїм чадам, поки знаходяться на роботі. 20% постійно переживають про своїх дітей протягом трудового дня. Тільки 8% відзначили, що роботи так багато, що не залишається часу більше ні на що.
При цьому результати опитування дозволяють зробити висновок, що білоруські роботодавці більш соціально орієнтовані, ніж російські. В Росії більше половини працюючих мам відповіли, що не отримують ніякої допомоги від свого роботодавця. Тоді як в Білорусі поскаржилися на роботодавця всього 26% опитаних. 22% працюючих мам відзначили, що роботодавці роблять подарунки для їхніх дітей у свята, ще 17% дозволяють піти з роботи раніше, якщо це необхідно, в 15% випадків керівництво адекватно реагує на часті лікарняні.
Між тим білоруським працюючим матерям часто не вистачає часу на себе (22%) і на дитину (18%). 17% працюючих мам відзначили, що їм не вистачає грошей. Цікаво, що 31% опитаних вважають, що дитиною займатися куди складніше, ніж просто працювати.
Джерело: TUT.BY 06 лютого 2013
Додати коментар Коментарi (0)