Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чверть працюючих мам-білорусок не отримують ніякої допомоги від свого роботодавця

З початку січня частина жінок, що знаходяться в декретній відпустці, позбулася половини допомоги по догляду за дитиною. Вважається, що вони можуть працювати і під час декрету. HeadHunter Білорусь, проект RABOTA.TUT.BY, в ході опитування з'ясували, як живеться тим мамам, які вже вийшли з декретної відпустки і намагаються поєднувати роботу і сім'ю.

Згідно аналізу бази резюме, розміщених на сайті RABOTA.TUT.BY, у сфері зайнятості в Білорусі - гендерна рівність. Частка жінок, які шукають на сайті роботу приблизно відповідає частці зареєстрованих на сайті чоловіків (і працюючі матері складають значну частину зайнятих жінок).

Жінки і після народження дитини, після закінчення декретної відпустки, хочуть продовжувати працювати, поєднуючи роботу і сім'ю. За результатами опитування, проведеного Headhunter Білорусь, проект RABOTA.TUT.BY, серед 314 працюючих мам, 24% респондентів зазначили, що їх дитина ходить в групу продовженого дня або в дитячий садок. Ще 22% можуть похвалитися тим, що дивитися за дітьми їм допомагають бабусі-дідусі. Діти старше семи років частіше надані самі собі, поки батьки на роботі.

29% мам відзначили, що беруть дітей на свою роботу тоді, коли їх нема з ким залишити, а 17% приводять із собою дитину просто так. Більшій частині працюючих мам не доводилося брати дітей з собою на роботу.

31% опитаних матерів періодично телефонують своїм чадам, поки знаходяться на роботі. 20% постійно переживають про своїх дітей протягом трудового дня. Тільки 8% відзначили, що роботи так багато, що не залишається часу більше ні на що.

При цьому результати опитування дозволяють зробити висновок, що білоруські роботодавці більш соціально орієнтовані, ніж російські. В Росії більше половини працюючих мам відповіли, що не отримують ніякої допомоги від свого роботодавця. Тоді як в Білорусі поскаржилися на роботодавця всього 26% опитаних. 22% працюючих мам відзначили, що роботодавці роблять подарунки для їхніх дітей у свята, ще 17% дозволяють піти з роботи раніше, якщо це необхідно, в 15% випадків керівництво адекватно реагує на часті лікарняні.

Між тим білоруським працюючим матерям часто не вистачає часу на себе (22%) і на дитину (18%). 17% працюючих мам відзначили, що їм не вистачає грошей. Цікаво, що 31% опитаних вважають, що дитиною займатися куди складніше, ніж просто працювати.
 


Джерело: TUT.BY 06 лютого 2013


Тегиправа жінок,   Білорусь,   працевлаштування

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.