Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чому жінки після МВА заробляють менше

Якщо б Ви були випускницею програми MBA Stanford's Graduate School of Business 2012 року, то Ваш заробіток в середньому склав всього 79% від заробітної плати ваших однокласників протилежної статі.

Такі несподівані результати нового дослідження гендерного співвідношення в МВА програмах опублікував Bloomberg BusinessWeek. Серед 30 топових бізнес-шкіл найбільша різниця заробітних плат за гендерною ознакою характерна для Stanford.

Заробітні плати жінок-випускників МВА в Stanford в цьому році знизилися до 121 945 доларів, тоді як чоловіки заробляють близько 154 713 доларів. Таким чином, жінки отримують рівно 78.82% заробітку чоловіка рівної з ними кваліфікації. Або 32 768 доларів в грошовому еквіваленті. При цьому, видання не пояснює, чому така диференціація доходів спостерігається серед випускників саме Stanford.

Різниця в заробітку за гендерною ознакою трохи нижче в Harvard і Wharton

На відміну від Stanford, жінки-випускниці МВА програм в Harvard Business School в цьому році заробили близько 115 651 доларів, що складає близько 89.5% від заробітку чоловіків. Випускницям Wharton, в свою чергу, вдалося роздобути вакансії із середньою заробітною платою 115 713 доларів США, що становить близько 85,7% заробітку їхніх колег.

Висновки про гендерну відмінність у заробітку випускників бізнес-кіл ґрунтуються на даних опитування більш ніж 27 000 випускників, який Bloomberg Businessweek проводив в рамках свого регулярного рейтингу традиційних МВА програм, заснованого в 2002 році. В останньому рейтингу, опублікованому в 2012 році, дослідження фокусується на розмірі заробітної плати випускників 30 кращих бізнес-шкіл. У рейтингу Bloomberg Businessweek враховуються дані, надані самими випускниками, тому нерідко вони сильно відрізняються від офіційної статистики, яку пропонує сама школа у своїх щорічних звітах про працевлаштування.

У Stanford, наприклад, рівень середньої заробітної плати випускників-чоловіків несподівано високий - 154 713 доларів США. Також школа стверджує, що загальна середня заробітна плата становить 129 652 доларів. Трохи вище вона у тих, хто отримав постійний дозвіл на роботу в США. А саме - 131 714 долара.

На другому місці після Stanford за величиною розриву в рівні заробітної плати чоловіків і жінок, знаходиться Yale School of Management. Тут випускниці заробили за перший рік роботи в середньому 98 240 доларів США. Це на 13 400 доларів менше, ніж їх колеги-чоловіки - 111 635 доларів.

Гендерний розрив збільшується в останні роки

BusinessWeek стверджує, що за останні десять років гендерний розрив в рівні заробітних плат тільки зріс. У 2002 році жінки отримували 98% від заробітних плат чоловіків. - "В 2004 році цей показник знизився до 94,1%, потім спостерігався незначний підйом в 2006 і 2010 роках і чергове зниження в 2008 і 2012 роках, коли показник опустився до рівня 93,2%", - стверджує BusinessWeek.

Така тенденція не так пов'язана з дискримінацією, як зі сферою роботи і наявним у кандидатів досвідом. У середньому жінки при вступі на МВА мають на один рік менше досвіду роботи, ніж чоловіки. Але найбыльш значним фактором є те, що жінки воліють працювати в менш оплачуваних сферах.

Згідно BusinessWeek, в 2002 році на фінансові посади пішли працювати лише 29% випускниць МВА. До 2012 року їх кількість зменшилася ще майже на половину - до 16%. Частина жінок, які займають високооплачувані посади в інвестиційному секторі, знизилася ще істотніше - з 6% в 2002 році, до 2% в 2012 році. У цій сфері також знизилася і кількість чоловіків, правда, не так різко. Ще 10 років тому 32% чоловіків йшли працювати у фінансовий сектор, в цьому році таких було всього 23%. У свою чергу, в інвестиційному секторі в 2002 році працювало 9,4% випускників-чоловіків, тоді як у 2002 - лише 6,9%.

Уподобання випускників в роботі можна побачити у щорічних звітах найбыльш бажаних місць працевлаштування студентів МВА програм різних шкіл. Наприклад, у 2011 році Goldman Sachs зайняв у жінок 18-е місце серед найбільш бажаних місць роботи. Тоді як чоловіки називали цю компанію набагато частіше, і у них вона опинилася на третьому місці. Жінки віддавали перевагу таким компаніям, як Walt Disney, Nike, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Starbucks, Facebook, LVMH, IDEO, і Coca-Cola. Але, незважаючи на те, що всі ці компанії міжнародного рівня, заробітні плати у них нижче ніж у Goldman Sachs, Morgan Stanley, або JP Morgan Chase.

Чому заочні МВА програми стають популярнішими

Невідомо скільки випускниць Stanford йдуть працювати у фінансовий сектор (школа не розподіляє вибір місця роботи за гендерною ознакою), але ця сфера однозначно одна з найбільш оплачуваних. У цьому році, наприклад, середня заробітна плата випускника МВА програми Stanford, що працює у фінансовій сфері, становила 152 743 долара США. Тому не дивно, що 32% випускників обрали саме цю сферу. Для порівняння, середня зарплата тих, хто обрав для себе сектор споживчих товарів (6% класу), склала 108 750 доларів. Випускники МВА, що працюють у сфері медіа та розваг (4% класу), заробили в середньому 109 125 доларів. І нарешті, ті, хто обрав для себе електронну комерцію або Інтернет-послуги (18% класу) в середньому отримали в цьому році 116 092 доларів. Жінки віддають перевагу всім менш прибутковим сферам - споживчим товарам, медіа та розвагам та електронної комерції.

У McCombs чоловіки заробляють менше, ніж жінки

І тільки одна бізнес-школа відзначилася тим, що її випускники за перший рік роботи заробили менше, ніж випускниці. Це - the University of Texas at Austin McCombs School of Business. Згідно з даними BusinessWeek, тут чоловіки в цьому році заробили 103 621 доларів, тоді як жінки - 105 590 доларів США.
 


Джерело: Освітній портал 10 лютого 2013


Тегигендерна нерівність,   кар'єра жінки,   оплата праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.