Чоловіки тонуть вдвічі частіше, ніж жінки – ВООЗ
Щорічно в світі тонуть, щонайменше, 372 тисячі людей.
Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає Центр новин ООН.
Автори доповіді зазначають, що утоплення входить в десятку основних причин смерті дітей і молодих людей у всіх регіонах.
Щогодини щодня у світі тонуть в середньому 40 осіб. Більше половини загального числа утоплеників - особи молодше 25 років. Найбільшому ризику піддаються діти у віці до п'яти років. Чоловіки тонуть у два рази частіше, ніж жінки. Більше 90% нещасних випадків припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходів. Особливу тривогу викликає ситуація в Африці, Південно-Східній Азії та західній частині Тихоокеанського регіону.
У ВООЗ закликають уряди вжити ефективних заходів з підвищення безпеки на воді, в тому числі встановлювати огорожі навколо водойм, навчати дітей плаванню і проводити заняття з безпеки на воді.
«За останні десятиліття зусилля по скороченню дитячої смертності увінчалися чудовими успіхами, проте вони також змусили звернути увагу на приховані причини загибелі дітей. Однією з них є утоплення », - заявила Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чань. Вона додала, що національним і місцевим органам державного управління слід прийняти прості превентивні заходи.
У новій доповіді міститься опис проектів в галузі попередження утоплень в ряді країн з низьким і середнім рівнем доходів, у тому числі в країнах, де показники утоплення є високими, наприклад, в Бангладеш, Камбоджі, Китаї, Індії, на Філіппінах, в Таїланді і В'єтнамі.
У документі наголошується, що згідно з низкою досліджень, проведених в країнах з високим рівнем доходів, статистика за кількістю випадків смерті від утоплення, можливо, значно занижена. Офіційні дані не включають утоплення в результаті самогубства, вбивства, повеней або таких нещасних випадків, як аварії на поромах.
«Я вважаю, що неможливо регулювати те, що не вимірюється, а до цього дня комплексні зусилля по вимірюванню випадків утоплення у світі ніколи не робилися», - заявив Майкл Блумберг, колишній мер Нью-Йорка і засновник філантропічні організації, яка фінансувала підготовку цієї доповіді .
Джерело: Вголос 18 листопада 2014
Додати коментар Коментарi (0)