Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чоловіки схильні до депресій не менше жінок

У кожної людини є спогади приємні, які вона із задоволенням переживає в пам'яті і намагається зберегти, і неприємні - ті, які хочеться якнайшвидше забути. Нове дослідження вчених з Університету Іллінойсу показує, що те, як людина переживає події свого життя і той вплив, який вони чинять на нього згодом, залежить і від статевої приналежності, і від способів, якими людина звикла регулювати потік своїх почуттів та емоцій.

Попередні дослідження в цій галузі фокусувалися, в основному, тільки на жінках і тільки на негативних спогадах, каже професор Флорин Долкос. Так вийшло випадково - жінки вважаються більш схильними до розвитку душевних розладів і депресій, які пов'язані з підвищеною увагою до негативних емоцій. У цих дослідженнях було доведено, що люди з високим рівнем невротизму (тенденції до зациклення на негативних емоціях, особливо під час стресу) більшою мірою схильні до розвитку емоційних розладів.

Однак ці дослідження не розглядали відмінності між чоловіками і жінками, відносини між самими позитивними і негативними спогадами, частоту, з якою люди згадують конкретні речі і яскравість цих спогадів, каже Долкос. Так, у новому дослідженні вчені, за їхніми словами, вперше описують комплексну взаємодію цих чинників, які формують душевний стан у здорових молодих чоловіків і жінок.

І чоловіки, і жінки з високим рівнем екстраверсії (товариські, впевнені, схильні до самоствердження) пам'ятають більше позитивних, ніж негативних подій свого життя.

Чоловіки з високим рівнем невротизму, як правило, запам'ятовують більше негативних спогадів, ніж чоловіки з низьким. А у жінок з високим рівнем невротизму була відзначена інша тенденція - повертатися знову і знову до негативних спогадів. Цей процес називається в психології румінацією і є нав'язливим типом мислення, при якому одні й ті ж теми (як правило, негативні) витісняють всі інші види психічної активності. Часто румінація асоціюється з депресією.

Найбільш виражені відмінності між чоловіками і жінками в даному випадку полягають у впливі, який чинять різні стратегії роботи з емоціями. Чоловіки, які використовують метод переоцінки подій, в результаті запам'ятовують більше позитивних подій. У той час, як ті, хто використовує метод придушення, намагаючись забути негативні події, фактично нічого не змінюють у роботі своєї пам'яті. У жінок же придушення в великій мірі пов'язано з переживанням заново негативних спогадів і як наслідок погіршує після цього настрій.

Бути більш відкритим і комунікабельним, зупиняти румінацію і використовувати переоцінку - є найкращою стратегією для боротьби з негативними спогадами, підводять підсумок вчені в статті, яка була опублікована в науковому журналі Американської асоціації психологів Emotion.


Джерело: Мир 24 12 квiтня 2012


Тегичоловіки і жінки,   емоції,   психологія,   дересія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".