Чоловіки не люблять співчувати
Чоловіки не люблять бачити чужий смуток - такий висновок зробили вчені з Гарварду на основі обширного опитування подружніх пар. Дослідники вирішили знайти ключ до вирішення вічного конфлікту статей під гаслом: "Ти мене зовсім не розумієш!". Не те, щоб сильна стать позбавлена співпереживання, просто віддає перевагу поділяти позитивні емоції, кажуть психологи.
Співробітники Гарвардського університету провели цікавий експеримент. Запросивши 156 пар середнього віку, чий термін стосунків становив близько трьох років, вони попросили кожного партнера згадати якийсь прикрий випадок, який в найближчі місяці стався з їх подружжям.
Психологи записували на диктофон кілька найбільш емоційно забарвлених фраз, а потім давали обом партнерам прослухати цей запис. Вислухавши розповідь про неприємний інцидент, пара повинна була протягом декількох хвилин обговорити цю ситуацію і свої почуття з приводу неї. Ця розмова, в свою чергу, записувався на плівку - після чого партнери удвох переглядали цей відеозапис, а психологи пропонували їм заднім числом оцінити свій емоційний стан на момент обговорення.
Як розповідають дослідники в статті, опублікованій у виданні Journal of Family Psychology, чоловіки більше раділи спільному переживанню позитивних емоцій. Якщо партнерка демонструвала радість від успішного вирішення ситуації, чоловік відчував, що їхні стосунки і життя в цілому складаються успішно. Однак психологи наголошують - це не означає, що представники сильної статі в принципі не готові сприймати негативні емоції партнерки. Просто спільне переживання смутку і тривоги не дає їм відчуття зміцнення стосунків. У жінок, навпаки, поділ негативних емоцій сприяє зміцненню почуття зв'язку з обранцем. Якщо дівчина сумує, знаючи при цьому, що молода людина співчуває їй, вона відчуває задоволення і впевненість у стосунках.
Згідно з усталеним стереотипом, жінки більше схильні до співчуття, ніж їх "половинки". Але цей міф психологи розвінчали вже давно. Численні дослідження показали, що рівень так званого емоційного інтелекту - здатності розуміти почуття інших - у чоловіків і жінок не розрізняється. Експерименти минулих років демонструють цікаву особливість: чоловіки не менш співчутливі, ніж жінки, але не бажають це визнавати. В тих тестах, де обстежуваний сам повинен був оцінити рівень своєї емпатії (здатності до співпереживання), суворі мачо називали себе не дуже жалісливими. Але коли справа доходила до реальної оцінки емоційного стану інших людей, чоловіки були не менш проникливими, ніж представниці прекрасної статі.
Даний експеримент ще раз доводить, що здатність до емпатії у чоловіків і жінок розвинена однаково, просто має різну спрямованість. Фахівці припустили, що чоловіки бояться проявів негативних емоцій у своїх близьких. У нашій культурі хлопчикам з дитинства прищеплюють почуття відповідальності за благополуччя власної сім'ї. Тому не дивно, що чоловік сприймає смуток або проблеми своєї обраниці як прямий закид у власній неспроможності. Сльози дівчини ніби говорять йому про те, що він не зміг зробити її щасливою. Звичайно, таке прагнення ощасливити обраницю дуже приємна - але нездатність чоловіків сприймати негативні емоції партнерки часом призводить до конфліктів.
Щоб зберегти гармонію в парі, психологи рекомендують партнерам враховувати особливості мислення один одного. Чоловікам варто усвідомити, що почуття заспокоєння і підтримки їх партнерок приносить саме поділ неприємних переживань. Жінкам же варто частіше згадувати моменти радості, пережиті разом, і підкреслювати заслуги свого обранця.
Джерело: 74mail.ru 13 березня 2012
Додати коментар Коментарi (0)