Чоловіки гинуть на роботі частіше, ніж жінки
У білоруських чоловіків смертність від нещасних випадків на виробництві набагато вище, ніж у жінок. Робота у шкідливих і небезпечних умовах - одна з причин надсмертності чоловіків працездатного віку в Білорусі.
Почасти така статистика пояснюється тим, що в сферах з більш високим ризиком травматизму жінок менше, ніж чоловіків. За даними Національного статистичного комітету, частка жінок серед працівників будівельної галузі становить 17,8%, причому для робочих спеціальностей цей показник ще нижчий - 11,4%. Серед робітників промисловості жінок 41,3%.
У Білорусі законодавчо заборонено застосування праці жінок на важких роботах і на роботах зі шкідливими і (або) небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (крім деяких).
Однак існує й традиційний поділ на "жіночі" і "чоловічі" професії, при якому "чоловічі" сфери пов'язані з більш високим ризиком. Наприклад, серед бажаючих поступити на військову і міліцейську службу завжди є жінки, але вже на етапі отримання освіти відбувається відсів.
Військова академія в Білорусі припинила набір дівчат на два роки. Прийом дівчат до Академії Міністерства внутрішніх справ Білорусі жорстко обмежений: у 2012 році до ВНЗ планується зарахувати 400 абітурієнтів, і дівчат серед них буде всього 7.
Обов'язки жінок у формі, як правило, пов'язані з меншим ризиком. Єдина спеціальність Академії МВС Білорусі, відкрита для дівчат в цьому році, - "судова експертиза". За даними Міністерства оборони Республіки Білорусь, серед понад 460 жінок-офіцерів, які проходять службу в Збройних силах країни, переважна більшість - військові лікарі, психологи, перекладачі, юристи.
Зарубіжний досвід свідчить про те, що це не єдині військові спеціальності, де жінка може проявити себе. Так, в США та Ізраїлі жінки служать в армії нарівні з чоловіками, виконують ті ж завдання і успішно справляються зі своїми обов'язками.
До речі, за інших рівних умов жінки травмуються через необережність набагато рідше, ніж чоловіки. Вважається, що нещасні випадки у чоловіків найчастіше відбуваються через переоцінку своїх можливостей.
- "Мужність" асоціюється з поняттями "хоробрість", "сміливість", "сила". Чоловік соціалізиований таким чином, що для нього цінностями стають риси, які не пов'язані з обережністю, - пояснює дослідниця гендерної проблематики Тетяна Щурко. - Крім того, чоловік завжди включений в гру підтвердження своєї мужності.
Джерело: tut.by 14 червня 2012
Додати коментар Коментарi (0)