Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чоловікам в Україні можуть спростити зустрчі з дітьми після розлучення

Законодавці прописали відповідні норми і тепер готуються голосувати за закон.

Українські чоловіки скаржаться на порушення своїх прав, коли після розлучення доводиться ділити з колишніми дружинами не лише майно, а й дітей. Як акт помсти жінки часто забороняють зустрічі рідних, і через прогалини в законодавстві на побачення зі своїми дітьми дехто чекає роками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Екс-учасниця гуртів "Арктика" та "ВІА-ГРА" Даша Медова після розлучення має доньку Варвару, для котрої тато – найкращий друг, хоча й невміло справляється з зачісками, вміє лише плести хвостик, Два тижні тому суд повернув Варю татові. Дівчинці зараз 6,5 років, більшу частину свого маленького життя вона росла без батька, бо мама не давала бачитись рідним. Цей вердикт коштував чоловікові сотні судових проваджень, самотужки вивченого сімейного права та 3,5 років боротьби. "Я не дуже хочу говорити про ті обставини, на підставі яких суд приймав це рішення, але це була, я точно можу сказати, що це була низька дуже суттєвих обставин, які суд враховував, що краще для дитини на даний момент", - пояснив керівник проекту "Батько має право" Олександр Швець.  

Тепер він запевняє, що на відміну від колишньої дружини, обмежень у спілкуванні Варі з мамою не чинитиме. "Це частина її родини, я не можу претендувати на цю територію", - пояснив він. Почути версію мами Варі нам не вдалося. Але точно відомо, що боротьба ще не завершена остаточно.  

Тим часом тисячІ батьків не можуть побачити своїх дітей через недосконалу процедуру в праві на контакт з дітьми – в Україні немає покарання за невиконання відповідних судових рішень і процедур, як їх виконувати. Через це вже півтора року не може побачити доньку інший батько – Ігор Дубас. Колишня дружина систематично перешкоджає зустрічі, попри рішення суду. "Поки тривали судові процеси, мій рідний батько помер, так і не побачивши свою онуку. Хоча мої адвокати дуже просили в суді мою колишню дружину, щоб вона хоч навіть без мене дала діду попрощатися з онукою.  На жаль, цього не відбулося", - розповів чоловік.  

Законопроект, який має прописати чіткі правила, депутати планують розглянути вже на цьому тижні. Начальник управління державної виконавчої служби в місті Києві Віталій Чепурний визнає, що діюче правове поле недосконале і потребує змін. Законопроектом передбачається, що в тому випадку, коли батьки не дійдуть згоди щодо утримання дітей, це зробить суд, а виконанню ухвали сприятимуть чіткі процедури відвідин. У разі недобросовісного виконання рішень суду, злісних батьків притягнуть до відповідальності, в деяких випадках навіть до кримінальної.

 


Джерело: ТСН 19 червня 2018


Тегигендерна рівність,   розлучення,   діти,   права чоловіків,   Діти

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми