Чоловік у декреті: чи готові українці до такого явища
Дві третини українок виходять із декретної відпустки раніше досягнення дитиною трирічного віку. Своє рішення пояснюють тим, що перебувати довше поруч із малям не дозволяє матеріальне становище сім’ї. Хто сидить із малюком, доки мама на роботі, та як українці ставляться до чоловіків у декретній відпустці, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua.
Як показало опитування, далеко не всі жінки можуть розраховувати на допомогу родичів, а тим більше — на допомогу чоловіка. У більшості випадків (54%) мама, яка вирішила продовжити кар’єру, віддає малюка в ясла або дитячий садок. Двом із п’яти опитаних доглядати за дитиною допомагають бабусі й дідусі. Тільки 15% респондентів відповіли, що, коли мама вийшла на роботу, вихованням займався батько. І ще стільки ж довірили свою дитину няні.
Практика, коли в декретну відпустку йде чоловік, не настільки поширена в Україні, хоча протягом останніх років таких батьків стає більше. Між тим, 85% українців вважають нормою, коли чоловік сидить у декретній відпустці. Для більшості це обґрунтовано, якщо дохід жінки вищий, ніж дохід її чоловіка. Третина впевнені, що чоловік може займатись вихованням дитини замість жінки, якщо цього хочуть обоє з подружжя.
Цікаво, що серед чоловіків тих, хто вважає ці причини поважними, менше, ніж серед жінок. Проте, на думку представників сильної статі, рішення піти в декрет здається більш обґрунтованим у випадку, якщо чоловік — батько-одинак.
У варіанті «Інше» думки респондентів розділились. Одні вважають, що рівне право ходити у відпустку з виховання дитини мають обоє батьків. Інші наполягають, що в перші роки життя постійний контакт із матір’ю важливіший, ніж перебування з батьком.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2016 року. В опитуванні взяли участь 715 жінок із різних регіонів України, які ходили в декретну відпустку протягом останніх 5 років.
Джерело: Гречка 19 сiчня 2017
Додати коментар Коментарi (0)