Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи знаєте Ви, куди звертатися при гендерно зумовленому насильстві?

Ми провели моніторинг послуг для постраждалих жінок і дівчат від ГЗН та визначення потреб у сфері запобігання / реагування на ГЗН у 8 регіонах України: Київському, Житомирському, Чернігівському, Сумському, Львівському, Чернівецькому, Одеському, Запорізькому.

Це дослідження було здійснене у рамках нашого проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, і хочемо познайомити вас із його результатами і тим, що виявили.

Ще коли цей проєкт стартував, ми розуміли, наскільки важливою є його просвітницька складова. І йдеться саме про те, щоб українці стали більш обізнаними щодо того, куди звертатися в разі гендерно зумовленого насильства. І зрештою зрозуміли, що не дарма.

У 8 областях України ми провели по дві фокус-групи, учасниками яких стали жінки від 18 років. Одне з запитань, яке ми поставили в реєстраційній анкеті, було «Чи знаєте Ви, куди звертатися при гендерно зумовленому насильстві?». І результати виявилися такими.

В одній із фокус-груп Житомирщини всі респондентки відповіли «Ні, куди звертатися, вони не знають».  На Запоріжжі половина респонденток відповіла ствердно, половина заперечно, втім були й такі, що не впевнені, чи знають. На Львівщині, попри те, що лише одна відповідь «ні» (за наявності 16 респондентів) - було 10 опитаних, які сказали, що не впевнені, що знають. Водночас опитані респонденти з Чернівецької області переважно знають, куди звертатися, саме там кількість відповідей «так» переважає сумарну тих, хто не знає і не впевнений, що знає. 

Тож, у результаті моніторингу дійшли висновку, що в Житомирській, Київській, Одеській та Чернігівській областях обізнаність питаннями гендерно зумовленого насильства у аудиторії дуже низька, але можливо, що жінки не ідентифікують певні дії як ГЗН. Тобто йдеться про половину областей, в яких ми проводили моніторинг.

У Запорізькій, Львівській, Сумській областях рівень такої обізнаності середній. 

І лише в одній області - Чернівецькій - рівень обізнаності питаннями гендерно зумовленого насильства у аудиторії є високим, водночас тамтешня аудиторія має і високу зацікавленість отримати більше інформації щодо запобігання ГЗН.

Також слід звернути увагу на те, що опитані респонденти зацікавлені (ступінь різниться залежно від області) отримати більше інформації щодо запобігання ГЗН. Проте моніторинг засвідчив, що в усіх областях є такі, хто не розуміє актуальність цього особисто для них.

У підсумку в результаті моніторингу дійшли висновку, що інформації про послуги, що спрямовані саме на жінок та дівчат, недостатньо і абсолютна більшість учасниць зацікавлена в тому, щоб отримувати більше інформації з питань ГЗН.

Хочемо наголосити, що робота команди «Жіночого Консорціуму України» у межах проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства» триває.

 

 


Джерело: Жіночий консорціум України 04 квiтня 2023


Тегижінки,   Україна,   Жінки,   гендерно зумовлене насильство

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми