Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи здатні жінки змінити світ за тиждень?

Відзначений міжнародними нагородами щорічний цикл ВВС "100 жінок" повертається і охоплює нові теми.

Наразі оголошено перші 60 імен, зокрема астронавтки НАСА Пеггі Вітсон, президента Чилі Мішелль Башеле й англійської футболістки Стеф Гафтон.

Решту 40 жінок будуть додані під час самого спецпроекту в жовтні.

Щорічний спецпроект, який висвітлює питання, що стосуються жінок у всьому світі, цього року заохочує жінок змінити щось навколо.

До списку героїнь цього року увійшли також поетеса Рупі Каур, жінка, яка пережила напад кислотою, Решам Хан і танцюристка та телезірка Їнь Сін.

На перший погляд, нескінченні розповіді про переслідування, нерівність або меншу помітність у багатьох суспільних сферах можуть видатися депресивними і безнадійними.

Тому ми просимо учасникь цьогорічного спецпроекту запропонувати інновації, здатні виправити таке становище.

Цьогорічний - уже п'ятий - спецпроект "100 жінок" розгляне чотири проблеми: "скляну стелю", жіночу неписьменність, вуличні домагання і сексизм у спорті.

У межах циклу BBC "100 жінок" ВВС щороку обирає 100 впливових і цікавих жінок у світі.

У 2017 році ми ставимо перед ними завдання поміркувати над вирішенням чотирьох найбільших проблем сучасного жіноцтва - так званої "скляної стелі" (кар'єрних обмежень для жінок), жіночої неписьменності, домагань у громадських місцях і сексизму в спорті.

Із вашою допомогою вони пропонуватимуть свої вирішення, а вас просимо надсилати ваші пропозиції.

Долучайтеся до проекту через Facebook, Instagram і Twitter за допомогою гештега #100Women

Частина людей з цьогорічного списку 100 жінок працюватимуть у чотирьох різних містах упродовж чотирьох тижнів у жовтні над новаторським задумом, що має на меті вирішити одну з цих чотирьох проблем.

Інші ж надаватимуть підтримку і натхнення з різних місць у світі.

Решту 40 імен додаватимутьмя впродовж останнього тижня мірою того, як більше жінок долучатимуться до проекту з власними пропозиціями і досвідом.

Якщо проект "100 жінок" буде успішним, то це станеться лише завдяки тому, що жінки в усьому світі допоможуть у розумінні того, як і чому ці проблеми важать.

Тому що вони поділилися прекрасною ідеєю, яку десь побачили, або тому що вони самі щось вигадали.

І тут мова не лише про ідеї - "100 жінок" будуть на радіо, в інтернеті та в соціальних мережах.

Над вирішенням проблеми "скляної стелі" думають у Сан-Франциско, вирішення проблеми жіночої неписьменності шукають у Делі, у Лондоні працюють над проблемою вуличних домагань, а допомагають у цьому жінки в Найробі.

Сексизм у спорті розглядає група жінок у Ріо-де-Жанейро. Однак розмова про ці виклики має бути справді глобальною, і ми хочемо почути жінок у цілому світі.

"У 2015-му жінки провели 150 дебатів на 10 мовах у 30 країнах, у 2016-му до Вікіпедії було додано 450 видатних, але забутих жінок, а тепер, у 2017-му, ми виходимо на зовсім новий рівень представництва, каже редакторка проекту "100 жінок" Фіона Крак.

"Буде захопливо і страшно дивитися, що зуміють досягти ці талановиті 100, і чи зуміють вони з цим впоратися через місяць".


Джерело: ВВС Україна 28 вересня 2017


Тегигендерна рівність,   рейтинг,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".