Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чи дозволять представникам ЛГБТ бути наставниками дітей-сиріт, вирішить соцслужба

Керівниця проекту наставництва для дітей-сиріт «Одна надія» і психологиня Тетяна Іордан розповідає про впровадження практики наставництва в сиротинцях.

 

Євген Павлюковський: Хто може бути наставником для дитини, позбавленої батьківської опіки?

 

Тетяна Іордан: Наставник – це повнолітня, дієздатна особа, яка бажає допомогти одній дитині стати самостійною в цьому житті. Деякі люди раніше допомагали усім дітям в інтернаті. Ця ініціатива відрізняється тим, що передбачає індивідуальну підтримку і допомогу для однієї дитини.

 

Євген Павлюковський: Наскільки широко у нас була поширена ця практика раніше?

 

Тетяна Іордан: Ідея наставництва існує в Україні з 2009 року. Проте про цю форму допомоги не знають звичайні люди. За 6 років існування проекту більше 1300 дітей отримали наставника. Зараз з’явився закон і ми впроваджуватимемо цю ініціативу по всій Україні.

 

Євген Павлюковський: Цей закон містить усі необхідні умови?

 

Тетяна Іордан: Закон – це основа. На основі закону потім писатиметься положення, яке все чітко передбачатиме. Є центри соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, які організовують це процес. Є адміністрація закладу, центри соцслужб і наставник, які підписують договір. Центри соцслужб забезпечують навчання для наставника. Центри соцслужб, адміністрація закладу і служба у справах дітей контролюватимуть дотримання прав та інтересів дитини.

За 6 місяців буде написано покрокове положення. Все буде зроблено для того, щоб цей закон був дієвим.

Над законом працювала ціла низка юристів. Очолював процес уповноважений президента України у справах дітей Микола Кулеба. Закон подав сам президент України Петро Порошенко. Альтернативну інформацію про проект можна знайти на сайті проекту «Одна надія».

 

Євген Павлюковський: З 18 років людина вже може допомогти одному з вихованців сиротинцю?

 

Тетяна Іордан: Так. За наявності бажання, така людина може звернутися до центру соцслужб у справах сім’ї, дітей і молоді. За законом, центр має провести навчання для групи наставників і направити їх в заклад. Адміністрація закладу має прийняти цю людину і, разом з центром соцслужб, підписати тристоронній договір. На цей процес має дати згоду дитина.

 

Едуард Лозовий: Хто несе відповідальність за ситуацію, коли наставником стане людина, що може зашкодити дитині?

 

Тетяна Іордан: Кожен наставник має пройти співбесіду з психологом. Контроль за дотриманням прав та інтересів дитини здійснює центр соцслужб, адміністрація закладу, а також служба у справах дітей.

 

Едуард Лозовий: Чи є обмеження для представників ЛГБТ?

 

Тетяна Іордан: Це вирішуватимуть підписанти договору. Наразі в законі написано, що стаття 212 сімейного кодексу України визначає, хто може стати наставником і опікуном дитини.


Джерело: Громадське радіо 12 вересня 2016


Тегирівні права,   ЛГБТ,   наставництво

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".