Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Британські жінки все частіше пов'язують надії на майбутнє з власною кар'єрою

Британські жінки все менше нагадують героїню класичного роману Вільяма Теккерея "Ярмарок марнославства" Бекі Шарп, яка бачила в заміжжі засіб розбагатіти і долучитися до "вищого світу". Доказ цього призводять вчені Інституту досліджень в галузі суспільної політики в соціологічному дослідженні, результати якого публікують британські ЗМІ.

Вчені простежили соціальні моделі шлюбів, в які вступали три вікові групи британських жінок - народжених в 1958, 1970 році і в період з 1976 по 1981 рік. За підсумками дослідження з'ясувалося, що в останні півстоліття у Великобританії скорочується частка шлюбів, в яких соціальний статус чоловіків вище, ніж у жінок.

За даними соціологів, 38 відсотків жінок 1958 року народження вийшли заміж за чоловіків, соціальний статус яких був вищим, ніж їх власний. Приблизно таке ж число жінок зв'язало своє життя з чоловіками, рівними їм по суспыльному і майновим станам. Тільки 23 відсотки жінок того покоління выддали перевагу чоловікам з більш низьким соціальним статусом.

Серед нинішніх 40-річних картина спостерігається інша. 45 відсотків жінок обрали собі чоловіків, рівних за соціальним статусом; 32 відсотки одружилися з женихами, які мали більш високе положення в суспільстві, а представниць прекрасної статі, чиї чоловіки мають більш низький статус, становить все ті ж 23 відсотки.

У більш молодого покоління переваги змінилися більш радикально. Серед жінок, народжених з 1976 по 1980 рік, лише 16 відсотків вийшли заміж за чоловіків, що стоять на кілька ступенів вище по соціальних сходах; частка жінок з більш низьким за соціальним статусом партнером по шлюбу зросла до 28 відсотків. При цьому переважна більшість - 56 відсотків - пов'язали життя з чоловіками одного з ними суспільного класу.

Соціологи відзначають, що в сучасному західному суспільстві молоді жінки надають все більшого значення своїй освіті і кар'єрі. За статистикою, в останні роки серед студентів вузів число дівчат починає перевищувати число молодих людей. Згідно з останніми даними, зарплата молодих британок у віці 22-29 років трохи перевищила зарплату їхніх однолітків-чоловіків. Таким чином, вважають експерти, надії на поліпшення свого матеріального та суспільного становища жінки в Сполученому Королівстві частіше пов'язують з власною професійною кар'єрою, а не з вдалим заміжжям.

Як вважають місцеві коментатори, Кейт Міддлтон - дівчина з середнього класу, що вийшла заміж за принца Вільяма - навряд чи може служити для сучасних молодих британок прикладом для наслідування. Сучасну тенденцію швидше підтверджує двоюрідна сестра Вільяма, внучка королеви Зара Філіпс, яка вийшла заміж за гравця збірної Англії з регбі Майка Тіндалла.


Джерело: ИТАР-ТАСС 10 квiтня 2012


Тегирівність чоловіків і жінок,   жінки і чоловіки,   кар'єра жінки,   соціальний статус,   освіта жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".