Британські жінки все частіше пов'язують надії на майбутнє з власною кар'єрою
Британські жінки все менше нагадують героїню класичного роману Вільяма Теккерея "Ярмарок марнославства" Бекі Шарп, яка бачила в заміжжі засіб розбагатіти і долучитися до "вищого світу". Доказ цього призводять вчені Інституту досліджень в галузі суспільної політики в соціологічному дослідженні, результати якого публікують британські ЗМІ.
Вчені простежили соціальні моделі шлюбів, в які вступали три вікові групи британських жінок - народжених в 1958, 1970 році і в період з 1976 по 1981 рік. За підсумками дослідження з'ясувалося, що в останні півстоліття у Великобританії скорочується частка шлюбів, в яких соціальний статус чоловіків вище, ніж у жінок.
За даними соціологів, 38 відсотків жінок 1958 року народження вийшли заміж за чоловіків, соціальний статус яких був вищим, ніж їх власний. Приблизно таке ж число жінок зв'язало своє життя з чоловіками, рівними їм по суспыльному і майновим станам. Тільки 23 відсотки жінок того покоління выддали перевагу чоловікам з більш низьким соціальним статусом.
Серед нинішніх 40-річних картина спостерігається інша. 45 відсотків жінок обрали собі чоловіків, рівних за соціальним статусом; 32 відсотки одружилися з женихами, які мали більш високе положення в суспільстві, а представниць прекрасної статі, чиї чоловіки мають більш низький статус, становить все ті ж 23 відсотки.
У більш молодого покоління переваги змінилися більш радикально. Серед жінок, народжених з 1976 по 1980 рік, лише 16 відсотків вийшли заміж за чоловіків, що стоять на кілька ступенів вище по соціальних сходах; частка жінок з більш низьким за соціальним статусом партнером по шлюбу зросла до 28 відсотків. При цьому переважна більшість - 56 відсотків - пов'язали життя з чоловіками одного з ними суспільного класу.
Соціологи відзначають, що в сучасному західному суспільстві молоді жінки надають все більшого значення своїй освіті і кар'єрі. За статистикою, в останні роки серед студентів вузів число дівчат починає перевищувати число молодих людей. Згідно з останніми даними, зарплата молодих британок у віці 22-29 років трохи перевищила зарплату їхніх однолітків-чоловіків. Таким чином, вважають експерти, надії на поліпшення свого матеріального та суспільного становища жінки в Сполученому Королівстві частіше пов'язують з власною професійною кар'єрою, а не з вдалим заміжжям.
Як вважають місцеві коментатори, Кейт Міддлтон - дівчина з середнього класу, що вийшла заміж за принца Вільяма - навряд чи може служити для сучасних молодих британок прикладом для наслідування. Сучасну тенденцію швидше підтверджує двоюрідна сестра Вільяма, внучка королеви Зара Філіпс, яка вийшла заміж за гравця збірної Англії з регбі Майка Тіндалла.
Джерело: ИТАР-ТАСС 10 квiтня 2012
Додати коментар Коментарi (0)