Більше 80% росіянок вважають проблему домашнього насильства вкрай важливою
Згідно з даними всеросійського дослідження, проведеного в рамках програми Avon "Скажемо ні домашньому насильству", вірогідність бути убитою своїм чоловіком або партнером у російської жінки дуже велика - в день гине близько 30 росіянок. Жінки зазнають насилля з боку чоловіків, намагаючись таким чином зберегти сім'ю.
Проблема домашнього насильства актуальна для всіх вікових категорій і міст Росії - 87% росіянок визнають необхідність обговорювати цю проблему і боротися з нею всіма доступними способами.
Для підтримки жінок, які зіткнулися з проблемою насильства в сім'ї, рік тому Національним центром по запобіганню насильства "АННА" за підтримки компанії Avon був запущений перший всеросійський безкоштовний телефон довіри для жінок, які зазнали домашнього насильства.
За час роботи "гарячої лінії" з'ясувалося, наскільки актуальна ця проблема - за рік надійшло близько 7000 дзвінків з усіх регіонів Росії. Кваліфіковані фахівці допомагали жінкам, що потрапили в кризову ситуацію, надавали їм психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. На основі аналізу даних, отриманих за перший рік роботи телефону довіри, були виявлені дві основні причини звернень. Найбільше дзвінків надійшло від жінок, які зіткнулися з проблемою фізичного домашнього насильства (30%). Дзвінки від жінок, що зазнають проблеми в сімейних взаєминах, склали 20%.
За статистикою, найчастіше піддаються домашньому насильству жінки у віці 30-40 років (30%). В основному це активні працюючі жінки з середнім достатком. Лідируючими регіонами по дзвінках стали Москва і Московська область. За ними йдуть Тверська, Новгородська, Новосибірська області та Санкт-Петербург. Більшість жінок, які звернулися за допомогою, зізналися, що піддаються регулярним побоям з боку чоловіків. Гостроті проблемі насильства додає недостатньо налагоджена робота російських систем правозахисту - навіть правоохоронні органи не завжди в змозі захистити жінку від домашнього тирана.
"Дуже важливо створити в суспільстві атмосферу, в якій жінки, що піддаються насильству в сім'ї, будуть знати, що вони мають право на безпеку і можуть впевнено розраховувати на захист з боку держави, - коментує ситуацію Марина Пісклакова-Паркер, директор Національного центру по запобіганню насильства "АННА", експерт соціальної програми Avon "Скажемо ні домашньому насильству" в Росії. - Жінки, які піддаються різним формам насильства, зазвичай не знають, як знайти вихід із ситуації, впадають у відчай і часто просто мовчать, перебуваючи при цьому на грані виживання. Наш телефон довіри допоможе їм отримати емоційну підтримку і дізнатися, куди звернутися за допомогою, щоб прийняти правильне рішення про свої подальші кроки".
Джерело: www.7ya.ru 13 квiтня 2012
Додати коментар Коментарi (0)