Більше 20 тисяч жінок Дніпропетровщини знайшли роботу за допомогою служби зайнятості

Упродовж 2016 року на обліку в базових центрах зайнятості Дніпропетровської області перебувало 56616 безробітних жінок, що складає 54,6% до ринку праці. За направленнями служби зайнятості працевлаштована кожна третя безробітна. Поповнили ряди підприємців шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи 116 жінок
Ринкові перетворення в Україні спричинили зміни структури та співвідношень у сфері зайнятості і сімейного трудового навантаження жінок. Певна частина жінок ставлять на перше місце сімейні обов’язки і вважає, що треба приділяти однакову увагу роботі і родині. В основі ж вибору жінок, які бажають лишатися на робочому місці, є такі мотиви: бажання самостійного заробітку, прагнення до кар’єрного зростання, турбота про страховий стаж та інші. Тому серед багатьох гендерних особливостей у сфері зайнятості є те, що існує імідж зайнятої економічною діяльністю жінки, яка робить свій внесок у сімейний дохід, але при цьому не відмовилася від домашньої роботи як суто жіночого обов’язку.
Принципи гендерної рівності завжди є пріоритетним у роботі центрів зайнятості Дніпропетровської області. Адже гендерний підхід враховує інтереси жінок і чоловіків при формуванні соціальної політики, забезпечує ефективне управління та надає можливість повною мірою використовувати людські ресурси.
Упродовж 2016 року на обліку в базових центрах зайнятості Дніпропетровської області перебувало 56616 безробітних жінок, що складає 54,6% до ринку праці. За направленнями служби зайнятості працевлаштована кожна третя безробітна. Поповнили ряди підприємців шляхом отримання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи 116 жінок; на нові робочі місця працевлаштовані 494 особи із здійсненням компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
З метою підвищення мотивації до праці жінок, які тривалий час не працювали, майже 8 тисяч осіб взяли участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру. Вони виконували роботи з благоустрою територій, інформування населення стосовно порядку отримання житлових субсидій, технічної підготовки, обробки документації.
Запорукою успішного трудового життя сучасної жінки, її професійної самореалізації є зважений вибір професії. Служба зайнятості сприяє адаптації жінок до сучасних умов шляхом організації професійного навчання та підвищення кваліфікації за актуальними професіями на ринку праці регіону. Найбільшим попитом серед жінок користувались такі професії, як: адміністратор, касир в банку, контролер-касир, офісний службовець (бухгалтерія), кухар, бармен, манікюрник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, продавець продовольчих або непродовольчих товарів, перукар (перукар-модельєр), молодша медична сестра. Протягом 2016 року професійне навчання пройшли 7154 безробітних жінки.
Жінкам, які звернулися до служби зайнятості, надаються профінформаційні й профконсультаційні послуги щодо вибору професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. У 2016 році фахівці служби зайнятості області надали безробітним жінкам більше 244 тисяч профорієнтаційних послуг. Особлива увага приділялась формуванню у жінок упевненості в собі, своїх силах, розвитку вмінь самостійного пошуку роботи, опануванню технології самопрезентації, таких як співбесіда: з роботодавцем, техніка телефонних дзвінків, написання резюме.
Станом на 1 січня 2017 року на обліку продовжують перебувати понад 16 тисяч безробітних жінок.
Забезпечення гендерного паритету на ринку праці щодо можливостей та умов реалізації трудової активності і доступу до економічних ресурсів завжди буде пріоритетом діяльності служби зайнятості у сфері досягнення гендерної рівності.
Джерело: Вісті Придніпров'я 23 березня 2017
Додати коментар Коментарi (0)