Б`юті-бунт. Чому південнокорейські жінки протестують проти стандартів краси
У Південній Кореї набирає популярність жіночий рух, який бореться проти нереалістичних стандартів краси, які вимагають від них тривалого щоденного догляду і нанесення макіяжу.
Як пише The Guardian, південнокорейські жінки повинні прокидатися за дві години до роботи, щоб створити ідеальний макіяж.
У зв'язку з цим місцеві жінки почали публікувати в соціальних мережах відео знищення косметики під загальним гаслом «Позбавлення від корсета», називаючи так символічно виснажливий макіяж, який в країні багато років вважається частиною повсякденного жіночого одягу.
Тенденція є частиною протесту проти патріархального укладу країни, в результаті якого велика кількість жінок виходить на вулиці, щоб вимагати більшої рівності та боротися з такими проблемами, як незаконна відеозйомка та сексуальне насильство.
Примітно, що рух народилося саме в Південній Кореї - країні, яка активно рекламує свої досягнення в косметичній хірургії і чиї косметичні бренди є надпопулярними у всьому світі.
Суворі стандарти краси Південної Кореї стали об'єднанням декількох факторів і закликають жінок мати бліду шкіру, великі очі, худі ноги, вишневидні губи, маленьке обличчя. Мільйони жінок країни прагнуть досягти такого зовнішнього вигляду.
Але за останні кілька місяців в соціальних мережах з'явилися тисячі повідомлень, що показують, як жінки знищують свою косметику, щоб відмовитися від ідеалу краси.
Відмова від макіяжу є лише частиною кампанії проти переважаючих стандартів краси. У травні корейська телеведуча одного з головних каналів країни викликала хвилю дебатів, ставши першою жінкою, яка дозволила собі одягти окуляри в прямому ефірі.
«Рух націлений не тільки на те, щоб оскаржувати сексуальну об'єктивацію жінок, але і щоб змінити статус жінок з підпорядкованих чоловікам, - говорить професор Університету Чанг-Анг в Сеулі Лі На-Янг. - В результаті ми не тільки бачимо зміни в макіяжі та косметиці, але також і в тому, як жінки одягаються. Ці жінки переживають звільнення, і, як тільки вони відчують це, повернення не буде».
Джерело: Новое время 30 жовтня 2018