Безпечний простір для жінок Херсону

#БезпечнийПростір_дляЖінокДівчат_уХерсоні_ЖіночогоКонсорціумуУкраїни
Коли кажуть про булінг, то що перше вам спадає на думку? Мабуть, цькування у школі. І справді, згідно з глобальним опитуванням, 49% респондентів потерпали від знущань в освітніх закладах: 52% через зовнішність, 7% через стать, 5% через орієнтацію, 5% через етнічну належність. Утім, насправді, булінг – це не лише про дитячі взаємини, він трапляється і серед дорослих. Щодо самого поняття, то булінг – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки з метою заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Серед його ознак виокремлюють:
- навмисність – шкоду іншій людині заподіюють навмисно;
- систематичність і повторюваність;
- може відбуватися будь-де, особисто чи онлайн (кібербулінг), у будь-який час та спричиняти фізичну або психічну шкоду
- може бути явним або прихованим.
Виділяють:
- шкільний булінг;
- булінг на роботі;
- булінг у родині.
Булінг на робочому місці називають МОБІНГОМ. Працівникові, який став жертвою утисків під час виконання трудових обов'язків відповідно до положень статті 5-1 КзпП України гарантовано правовий захист від мобінгу (цькування), дискримінації, упередженого ставлення у сфері праці, захист честі та гідності працівника під час здійснення ним трудової діяльності, а також забезпечення особам, які зазнали таких дій та/або бездіяльності, права на звернення за захистом своїх прав.
Булінг у родині часто має психологічний характер: критика, звинувачення, погрози, ігнорування, знецінення потреб, почуттів, емоцій. Це обов'язково систематичні (не одноразові) випадки.
Що ж насправді керує особою, яка вчиняє булінг?
1. Страх.
2. Заздрощі та конкуренція.
3. Бажання підпорядкувати власній волі.
4. Бажання витіснити когось із групи.
5. Бажання принизити іншого.
Як же зупинити булінг?
- У жодному разі не звинувачувати себе та не виправдовувати кривдника. Насильство неприпустиме у будь-якій його формі.
- Не залишайтеся з проблемою наодинці, не бійтеся звернутися по допомогу.
- Пам'ятайте про самоповагу, власні цінності та власну цінність. Прислухайтеся до своїх емоцій.
Ми не можемо контролювати поведінку інших, але в наших силах відстоювати власні кордони, сміливо заявляти про свої потреби, турбуватися про себе.
Жінки і дівчата, які зазнали насильства, можуть отримати допомогу у Безпечному просторі для жінок і дівчат у Херсоні, її надають кейс-менеджерка, психологині та юристка. Запис на індивідуальні консультації до цих фахівчинь Простору здійснюється за телефоном:
тел. +38 050 915 81 75 Viber, Telegram, WhatsApp
Також не забувайте про можливість долучитися до групових сесій як онлайн, так і офлайн, з розкладом активностей у Просторі можна ознайомитися у світлинах нижче.
Графік роботи Безпечного простору:
офлайн: Понеділок - П’ятниця: 09.00 - 15.00 год.
онлайн: Понеділок - Субота: 09.00 - 21.00 год.
Неділя: вихідний
Безпечний простір для жінок і дівчат у Херсоні реалізується Жіночим консорціумом України за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу та фінансування Gilead.
Цей матеріал було підготовлено за щедрої підтримки Міжнародного Медичного Корпусу за рахунок гранту Gilead.
Джерело: Жіночий консорціум України 16 серпня 2024