Багатодітних матерів у Львові шанують
Днями 81 львівській матері, котрі народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, вручили у міській Ратуші нагородні листи про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» та нагрудні знаки. В числі нагороджених: матерів 5 дітей – 59 осіб, матерів 6 дітей – 14 осіб, матерів 7 дітей – 2 осіб, матерів 8 дітей – 3 осіб, матерів 9 дітей – 2 осіб, матерів 10 дітей - 1 особа.
До речі, нині, згідно зі статистичними даними в Україні нараховується майже 400 тис. багатодітних сімей, що становить 4% від загальної кількості українських сімей, на вихованні яких перебуває 20% всіх дітей в країні. У Львові ж в Єдиному державному реєстрі пільговиків (ЄДАРП) станом на 1 квартал 2013 року налічується 3275 багатодітних сімей.
«Для нас дуже велика честь сьогодні вручати ці високі поважні звання. Хотів би Вам побажати, щоб Ви всі були здорові, щоб були здорові всі Ваші дітки, щоб Ви були щасливі. Ми дуже горді сьогодні, що змогли вручити Вам ці звання, бо мати сьогодні велику родину - це велика Божа ласка, це дуже велика відповідальність. Ми пишаємось з того, що маємо хорошу динаміку у Львові: більше народжується дітей, ніж людей, які відходять. Це дає велику перспективу для міста. А родина, яка має 5 і більше дітей, - це особлива Божа родина, бо важко народити, а ще важче виховати. Тому важливо, щоб була й державна , й муніципальна підтримка», - зазначив на урочистостях міський голова Львова Андрій Садовий.
Своєю чергою Наталія Федорович, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради, підкреслила: «Для покращення соціального захисту багатодітних родин управлінням соціального захисту призначає їм одноразову матеріальну допомогу. Розмір допомоги сім’ям, які мають на утриманні четверо і більше дітей становить 1000 грн., а для сімей, які мають на утриманні шестеро і більше дітей сума складає 7500 грн. Виплати проводиться один раз на рік із бюджету міста. Окрім того, хочу зазначити, що у нашому місті управлінням соціального захисту також виплачується допомога сім’ям, у яких одночасно народилось троє і більше дітей, в розмірі 500 грн. на місяць до виповнення дітям дворічного віку».
Слід нагадати, що Указом Президента України від 29.06.2001 року № 476/2001 затверджене Положення про почесні звання України, яке визначає підстави для присвоєння почесних звань, згідно з яким це почесне звання надається жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, в тому числі дітей усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
До слова, відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», сім’я, яка належить до категорії багатодітних, має право на наступні пільги на оплату житлово-комунальних послуг, які відшкодовують з коштів державного бюджету:
• 50% знижка плати за користування комунальними послугами та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. (Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю (Закон України «Про охорону дитинства»).
• 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. м. загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м. на сім'ю (Закон України «Про охорону дитинства»).
• 50% вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (Закон України «Про охорону дитинства»).
• 50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (Закон України «Про охорону дитинства»).
• При оплаті електроенергії - незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 № 343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).
Ігор Галущак
фото - Олександр Мазуренко
Джерело: Ігор Галущак 17 липня 2013
Додати коментар Коментарi (0)