7 аргументів феміністок проти нового дудлу Google Україна
Учасниці FB-спільноти Фемінізм УА вчора з подивом і обуренням сприйняли появу нового дудлуGoogle Україна, що був обраний серед робіт конкурсу "Україна моєї мрії".
Ми стурбовані таким вибором, оскільки дудл - це образ, візуальний символ, що закріплює уявлення про нашу країну у свідомості людей.
Ми не бажаємо, щоб цей дудл представляв Україну, тому що в ньому закріплений/а:
1) стереотип гендерної нерівності - фігури представників чоловічого гендеру домінують на зображенні - батько за розміром /обсягом/кольором, син - у центрі композиції, тоді як донька знаходиться на периферії, а жінка-мати скорчилася на колінах поруч із сином.
2) стереотип встановлення контролю чоловіків над жінками. Подивіться і дайте відповідь на питання: що робить права рука батька/чоловіка? На нашу думку, його рука лежить на правому/ невидимому плечі матері. Характер пози жінки змушує припустити, що син також контролює мати. Таким чином, очевидно, що обидві особи чоловічої статі претендують на повний і всеохоплюючий фізичний контроль дружини/матері.
3) стереотип шароварної України. Люди добрі, коли ви востаннє бачили чоловіка у шароварах не під час виступу фольклорних колективів?
4) стереотип теократії. Маємо на увазі зображення церкви і вистеленої до нього рушником дороги. Чому не школи, музею, стадіону, Верховної Ради, врешті-решт? Побійтеся бога - у нас світська країна, у якій церква відокремлена від держави і грає свою, хоч і важливу, але ні в якому разі не центральну роль, як це представлено на дудлі.
5) стереотип сільської країни. Поля, гаї, села - це тільки частина України. Зазначимо, що у нинішній структурі ВВП сільське господарство займає лише 8%, а мешканці сіл становлять 31% від чисельності у структурі населення. Україна давно урбанізована і постіндустріальна сучасна держава.
6) стереотипна репродуктивна модель. Маємо на увазі наявність двох і, бажано, різностатевих дітей. За статистикою, дітей має тільки 38 % українських домогосподарств, з яких 73 % мають одну дитину і тільки 24 % - двох дітей. Ми давно перебуваємо у стані депопуляції - однієї з фаз демографічного переходу, коли народжується менше громадян, ніж помирає. І - це універсальний процес, характерний для всіх розвинених країн. Зупинити перехід неможливо, оскільки він є наслідком емансипації жінок, які самостійно приймають рішення про материнство і число дітей. Вчені припускають, що деякі країни вже завершили демографічний перехід. У них стабілізується чисельність населення різного віку.
7) cтереотип традиціоналістської відсталості. Де на зображенні хоч якийсь натяк на інновації, технології, прогрес, майбутнє?
Загалом, ми глибоко розчаровані вибором цього дудла і пропонуємо оцінити роботи фіналістів за критеріями відповідності дійсності і футуризму.
Юлія Басманова, Світлана Благодєтєлєва-Вовк, Ірина Лісова, Юлія Блонська, Марія Дмитрієва
Додати коментар Коментарi (1)