Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

5 мільйонів індійських жінок вимагають на вулиці рівності в правах

Першого січня в індійському штаті Керала жінки вийшли на вулиці на підтримку гендерної рівності. Як повідомляє ВВС, зібрання у Кералі організоване представниками лівого коаліційного уряду.

Місцева влада повідомила кореспонденту ВВС, що жінки вишикувалися вздовж всіх основних магістралей штату. За підрахунками влади, демонстрація сягнула довжини у 620 кілометрів і нараховує п’ять мільйонів протестувальниць. Організатори повідомили виданню, що, за прогнозами, на демонстрацію мали вийти близько трьох мільйонів жінок.

Західні медіа повідомляють, що до вересня храм Сабарімала був заборонений для відвідування жінкам «менструаційного віку» – від 10 до 50 років. Після осіннього рішення індійського суду скасувати заборону, жінки біля храму стають жертвами нападів, які скоюють противники постанови.

Як зазначають у ВВС, храм Сабарімала є головним у культі бога-холостяка Айяппа. Згідно з міфологією, бог Айяппа дав клятву безшлюбності – а отже, йому заборонено контактувати з жінками, що набули здатності народжувати.

Після петиції активістів, де йдеться про несумнісність традиційного звичаю з засадами гендерної рівності, верховний індійський суд дозволив жінкам відвідувати храм Сабарімала. Примітно, що більшість інших індійських храмів не дозволяє відвідування жінкам лише під час менструації.

BBC повідомляють, що після винесення постанови лише кільком жінкам вдалося потрапити до Сабарімала. При вході до храму індійок захищала поліція, однак відвідувачки були змушені покинути Сабарімал через агресивно налаштованих традиціоналістів усередині.

У виданні зазначають також, що голова керівної індуїстської націоналістичної партії BJP Нарендра Моді поставився до постанови суду як до «нападу» на індуїстські цінності.

Організатори зібрання, представники лівого коаліційного уряду країни, заявили, що демонстрація підтримує боротьбу з нерівністю і протистоїть зусиллям правих груп, які підтримують заборони для жінок.

«Я не думаю, що традиція чи будь-яка відсталість повинна зупиняти жінок. Ті, хто хоче молитися, мають право молитися», – прокоментував ВВС учасник керальського зібрання Кавіта Дас. Натомість протестувальниця Тануджа Бхаттадрі зауважила, що головним питанням є не Сабарімала, а рівність чоловіків та жінок.

Як повідомляють Time, боротьба за право жінок на вхід у храм відбувається напередодні загальних виборів в Індії у квітні та травні. «У 2019 році, якщо і є хтось, хто пов’заний з народом і кому довіряють, то це це BJP», – заявив в інтерв’ю Reuters прем’єр-міністр Індії Моді.

SabrangIndia зазначають, що рішення вишукувати живий ланцюг було ухвалене ще в грудні, під час зборів кількох організацій, які підтримують повстанські настрої у країні.


Джерело: Хмарочос 03 сiчня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок,   Індія

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.