Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

26 вересня - Всесвітній день контрацепції

 «Здорові сім'ї створюються за бажанням, а не випадково», - ці слова належать докторці Нафіс Садік, колишній виконавчій директорці UNFPA, їх вона виголосила на Міжнародній конференції з народонаселення та розвитку в Каїрі три десятиліття тому. На цій знаковій події світові лідери затвердили Програму дій, яка визнала репродуктивне здоров'я і права – зокрема добровільне планування сім'ї – основою розвитку. 

 
Сьогодні – Всесвітній день контрацепції. Запровадили його 2007 року 10 міжнародних організацій, які опікуються питаннями планування сім’ї. Насамперед цей день має на меті привернути увагу до проблем, що виникають унаслідок недостатнього статевого виховання. Як зазначають у Фонді народонаселення ООН (і це дані цього року), 257 мільйонів жінок, які бажають уникнути вагітності, не використовують сучасних безпечних методів контрацепції. Серед причин — побоювання щодо побічних ефектів та неправильні уявлення про довгостроковий вплив на фертильність. Деяким жінкам чоловік, партнер чи рідні можуть заборонити використовувати протизаплідні засоби. Частина жінок може почуватися стигматизованими через бажання використовувати протизаплідні засоби. А є жінки, які не знають про існування протизаплідних засобів, не мають до них доступу або не можуть собі їх дозволити!
 
Ініціатори кампанії за контрацепцію сповідують принцип, згідно з яким кожна вагітність має бути бажаною. Для цього потрібно максимально підвищити обізнаність населення про типи й методи контрацепції та дати можливість кожній жінці самостійно вирішувати питання власного сексуального і репродуктивного здоров'я. І ось лише кілька переваг контрацепції:
 
– Захист від небажаної вагітності: правильно підібраний метод контрацепції дозволяє жінкам уникнути небажаних вагітностей, які можуть бути небезпечними для їхнього репродуктивного здоров'я та зменшують імовірність абортів.
– Захист від статевих захворювань: деякі методи контрацепції, зокрема презервативи, забезпечують захист від ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій.
– Контрацепція відіграє вкрай важливу роль для тих жінок, які мали серйозні захворювання або приймають лікарські препарати, при яких протипоказана вагітність.
– Контрацепція також може допомогти дівчатам та жінкам планувати майбутнє – здобувати освіту чи будувати кар’єру.
 
Кожній людині має бути гарантована свобода захищати своє репродуктивне здоров'я і планувати сім'ю. Доступ до контрацепції має важливе значення для тілесної автономії та повного розкриття потенціалу людини; він допомагає зменшити кількість підліткових пологів, запобігти материнській смертності та сприяти гендерній рівності.

Джерело: Жіночий консорціум України 26 вересня 2024


Тегиконтрацепція,   святкування

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.