Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

25 березня - Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі

25 березня - Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі. У посланні з цього приводу Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун підкреслив, що цей глобальний злочин проти людяності ніколи не повинен бути забутим. Він закликав викорінювати пережитки рабства, що зберігаються в сучасному світі.

«Ми ніколи не повинні забувати про тортури, згвалтування і вбивства безневинних чоловіків, жінок і дітей, про сім'ї, які були розлучені, про життя, які були вирвані з коренем, і про жахливі умови, які панували на невільничих судах, плантаціях і на невільничих ринках», - заявив Пан Гі Мун.

Глава ООН зазначив, що така практика зведення людини до рівня тварин не повинна бути забута з плином часу. «Її потрібно вивчати, в ній потрібно розібратися, її потрібно викоренити», - підкреслив Генеральний секретар.

Жертвами трансатлантичної работоргівлі протягом 400 років стали понад 15 мільйонів людей. Від цих жорстоких актів постраждали африканці та особи африканського походження, які продовжують відчувати їх наслідки.

Пан Гі Мун закликав пам'ятати про мужність тих, хто ризикував усім заради свободи, і тих, хто допомагав їм на цьому небезпечному шляху. «У цьому році, поряд з похмурими спогадами, у нас є і особлива причина для торжества. Ми відзначаємо 150-річчя з того дня, коли Авраам Лінкольн видав Маніфест про звільнення рабів, звільнивши тим самим мільйони афроамериканців від поневолення», - нагадав у цьому зв'язку Генеральний секретар.

У Міжнародний день Генеральний секретар ООН закликав поважати і відновлювати гідність потерпілих людей та активізувати зусилля, спрямовані на викорінення пережитків рабства, що зберігаються в сучасному світі.
 


Джерело: Центр новостей ООН 25 березня 2013


ТегиООН,   рабство,   права людей

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".