Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

15-річну пакистанську правозахисницю висунули на здобуття Нобелівської премії миру

Кандидатуру п'ятнадцятирічної дівчинки-блогера з Пакистану Малали Юсафзай, відомої своєю боротьбою за право жінок на навчання, висунуто представниками Норвезької робочої партії на здобуття Нобелівської премії миру, повідомляється на сайті партії.

У партії вважають, що Юсафзай заслуговує премії за її «мужню відданість праву дівчаток на освіту». У повідомленні наголошується, що історія дівчинки справила сильне враження на весь світ. Депутати підкреслюють, що Юсафзай стала символом боротьби проти руйнівних сил, які перешкоджають демократії, рівності статей і дотриманню прав людини.

Термін прийому заявок на премію закінчується сьогодні.

Малала Юсафзай здобула популярність в 11 років завдяки своєму блогу на сайті BBC, де вона розповідала про життя під владою талібів і введену ними заборону на навчання жінок. У 2011 році дівчинці було присуджено національну премію миру.

9 жовтня минулого року дівчинку було поранено в результаті замаху талібів, які напали на неї прямо в шкільному автобусі. Юна правозахисниця отримала поранення голови і грудної клітки.

4 січня дівчинку виписали з лікарні королеви Єлизавети в Бірмінгемі, де вона перебувала на лікуванні. Зараз вона разом з родиною проживає у Великобританії.

Найближчим часом Малалі проведуть пластичну операцію з відновлення зруйнованої кістки черепа.

У минулому році Юсафзай увійшла в шорт-лист кандидатів на звання «людина року» за версією журналу Time.


 


Джерело: Вголос 02 лютого 2013


Тегинасильство щодо жінок,   права жінок,   Пакистан

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми