Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ґендерна рівність на ринку праці – як досягти?

13 березня п.р. відбулось двадцять п’яте заняття громадського Університету правових знань, організованого Миколаївською облпрофрадою та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області.

Для слухачів Університету – профспілкового активу галузей будівництва, торгівлі, охорони здоров’я, державних установ, соціальної сфери, морського транспорту, легкої промисловості, а також фахівців облпрофради та відділення НСПП – була висвітлена тема: «Ринок праці та ґендерні питання: механізми недопущення дискримінації».

Завідувач відділу з соціально-економічних питань Миколаївської облпрофради Анна Шарова визначила поняття дискримінації та її видів, у тому числі – за ознакою статі; висвітлила міжнародні стандарти викорінення дискримінації по відношенню до жінок; охарактеризувала національну правову антидискримінаційну базу, створену для досягнення паритетного становища жінок і чоловіків на ринку праці та в інших сферах життєдіяльності в Україні. Виступаюча відзначила, що попри наявність законодавчого підґрунтя щодо недопущення дискримінації за ознакою статі, прояви гендерної нерівності мають місце на ринку праці і в Україні, і в Миколаївській області.

За таких умов, дотримання ґендерно чутливої кадрової політики на підприємствах, а також активізація кар’єрних прагнень самих жінок стають завданням колективних переговорів та мають впроваджуватись, у рамках комплексного гендерного підходу, через колективні договори. Учасники заняття отримали практичні поради для профспілкової роботи у контексті забезпечення гендерної рівності, вміщені в інформаційний тематичний буклет.

Також усім присутнім було запропоновано тестування на визначення переваги жіночого або чоловічого начала у мисленні та стереотипах поведінки.
 


Джерело: www.fpsu.org.ua 15 березня 2014


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   гендерна нерівність,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок