Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Іранські феміністки обурені тим, як шведський феміністичний уряд "прогнувся" перед Рухані

Шведська урядова делегація, що складалася з жінок, під час візиту до Ірану вдягнула хіджаби, чим викликала гнівну реакцію іранської організації, що бореться за права жінок

Шведський уряд, більшість в якому складають жінки, любить називати себе "першим феміністським урядом в історії". Однак на зустріч з президентом Хасаном Роухані міністри прийшли в хіджабах і одязі з довгими рукавами.

Урядовці заявили, що це було зроблено з практичних міркувань – щоб не зірвалися переговори і підписання угод. Через це хід жаби міністри знімали тільки на території шведського посольства.

Це викликало обурення іранської організації My Stealthy Freedom, що бореться за права жінок.

"Ви робите вигляд, що хіджаб - традиційний, характерний для іранської культури головний убір, і ігноруєте той факт, що для нас це інструмент придушення. Дивно, що західні політики-жінки, які декларують прихильність фемінізму, йдуть на поводу у тих, хто принижує жінок ", - заявляє засновниця організації Масіх Алінеджад.

На її думку, європейські політики готові продати свої переконання за поповнення державного бюджету. Активістки також вказують на іронію ситуації, коли європейські феміністки одночасно протестують проти президента США Дональда Трампа і відкидають заклики відмовитися від хіджабу в ім'я жіночої солідарності.

Нагадаємо, що "традиційний для іранської культури головний убір" став обов'язковим в Ірані 1979 року після ісламської революції, а до того Іран був світською країною.


Джерело: depo.ua 14 лютого 2017


Тегигендерна нерівність,   фемінізм,   права жінок,   Іран,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.