Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Євросоюз може наполягти на збільшенні кількості жінок-директорів

 

Уповноважений Єврокомісії з питань юстиції Вівіан Редінг найближчим часом виступить із законодавчою ініціативою, спрямованою на збільшення частки жінок у складі рад директорів європейських компаній.
 
Як пише Financial Times, це питання, найімовірніше, зумовить черговий раунд напружених дискусій між Брюсселем і урядами окремих країн ЄС.
Гендерна рівність у найвищих ешелонах влади - як корпоративній, так і державній - уже тривалий час є каменем спотикання у відносинах Євросоюзу з багатьма країнами європейського Півдня, зокрема з Італією та Португалією.
 
За даними Єврокомісії, на сьогодні близько 13,7% членів рад директорів великих європейських компаній, зареєстрованих на біржі, - жінки, тоді як Брюссель ставить завдання довести їх частку як мінімум до 40%. В Італії та Португалії цей показник коливається біля позначки в 6%, тоді як у скандинавських країнах жінки становлять до чверті топ-менеджерів.
 
Для порівняння: у складі рад директорів американських компаній у середньому 16% жінок, проте в Індії та Китаї їх чисельність менша за 5%. У Японії цей показник ще менший - лише 1%.
 
Єврокомісія розпочне процес тримісячних консультацій із представниками громадськості з питання гендерних квот для компаній.
"Я аж ніяк не затятий прихильник квот, проте мені подобаються результати, які забезпечують квоти", - заявила В.Редінг в інтерв'ю FT.
 
Поки що єврокомісару вдалося заручитися підтримкою лише Австрії, Бельгії та Фінляндії, тоді як 24 з 27 міністрів праці ЄС попередили В.Редінг про можливість украй негативної реакції бізнесу та державного сектора на спробу проштовхнути такі правила. Більшість із них схвалює збільшення кількості жінок у керівництві компаній, але їм не подобається сама ідея квотування.

 


Джерело: Інтерфакс-Україна 05 березня 2012


Тегижінки у бізнесі,   Євросоюз,   Єврокомісія,   жінки-керівники

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.