Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Європа не вміє використовувати жіночий інтелект

У Європейському союзі 60% студентів в університетах - жінки. І тим не менш, зайнятість серед жінок набагато нижче, ніж серед чоловіків. Тільки один з десяти керівників підприємства - жінка, тільки 24% членів парламенту жінки. У найбагатших країнах чоловіки заробляють на 18% більше жінок, незважаючи на те, що жіноча робоча сила більш кваліфікована, ніж чоловіча.  

Посилюється тривога з приводу витоку мізків з Європи, так звана «brain drain». Але сьогодні ще більшою проблемою є «мізки без діла» («brain in vain»). Це пов'язано з тим, що багато жінок досягають високого рівня освіти, який потім не використовують. Якщо Європа хоче позбутися гострої боргової кризи і гідно конкурувати на світовому ринку, то досягнення більшої рівності статей абсолютно необхідно.

Рішуча відповідь Європи на економічні та демографічні проблеми повинна бути заснована на більшій зайнятості жінок на ринку праці. У Європейському союзі на ринку праці задіяні в середньому 76% чоловіків проти 62% жінок. Результати одного дослідження, проведеного при університеті Умео, показують, що ВВП всіх країн Європейського союзу мав би потенціал зростання в 27%, якби жінки працювали стільки ж, скільки чоловіки.

Перш за все, жінки повинні бути частиною ринку праці заради самих себе. Мета рівності - збільшення особистої свободи. І в ці кризові часи було б глибоко помилково не враховувати, що жінки, можливо, є найбільш об'ємним, але малозадіяним ресурсом, який є у Європи. Остання доповідь про глобальний розрив між статями («Global Gender Gap Report») Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) показує явний зв'язок між рівністю статей, з одного боку, і конкурентоспроможністю, з іншого, що супроводжується економічним зростанням ВВП на душу населення і соціальним розвитком. Отже, зменшення розриву між статями пов'язано з більш сильною економікою, підвищенням добробуту і кращими умовами життя. Заходи проти «марної трати мізків» («brain in vain») були прийняті Європейською радою, наприклад, в червні 2010 року, коли за ініціативою Швеції був вирішено, що число працевлаштованих не повинно бути нижче 75% як для чоловіків, так і для жінок .
 


Джерело: allmedia.ru 23 липня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   економіка,   зайнятість жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.