Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Єгипетські бізнесвумен хочуть рівності з бізнесменами

Кожен день єгиптянка Ракійя ар-Раві ходить з банку в банк в пошуках кредиту для бізнесу, який планує почати. Ця жінка у віці «трохи за 30» отримала ступінь МВА в Каїрському університеті і зараз планує свій бізнес з маркетингу сировини і напівфабрикатів для легкої промисловості та поставки таких виробів в мережі роздрібної торгівлі.

Однак з кредитуванням справи просуваються вкрай туго, незважаючи на те , що Ракійя готова надати необхідні гарантії і має детально розроблений бізнес-план.

«Я завжди чую однакове твердження про те, що підприємець повинен гарантувати виплати за кредитами, у разі провалу його бізнес-проекту», - каже підприємниця і додає, що подібного роду відмовки є ні що інше , як прояв недовіри до жінок-підприємиць в умовах традиційного єгипетського суспільства, що базується на домінуванні чоловіків.

Згідно з останніми дослідженнями Світового Банку, регіон Близького Сходу та Північної Африки зазнає серйозних труднощів через те, що жінкам- підприємцям відмовляють у фінансуванні їх проектів, які можуть внести реальний внесок в економічне зростання цих країн. Світовий банк при цьому рекомендує створення фінансових продуктів спеціально для жінок.

«Хоча правові та регулюючі норми банків для всіх однакові і ніяк не пов'язані з гендерною приналежністю, і банки мають право вимагати лише фінансові гарантії, пропорційні сумі виданого кредиту, в реальності виходить, що від них вимагають додаткових гарантій від спонсорів, якими неодмінно повинні бути чоловіки», - говорить Махмуд Сеїф, викладач одного з єгипетських економічних коледжів.

Через це багато жінок змушені реєструвати свій бізнес на кого-небудь з чоловіків - членів їхніх сімей.

Єгипетські жінки-підприємниці активно працюють у сфері виробництва і роздрібних продажів одягу, меблів, ювелірних прикрас. Багато бізнесвумен поєднують активний бізнес з не менш активною доброчинністю.

Невелика частина єгипетських ділових жінок очолює підприємства в таких галузях як нафтохімія, деревообробка, зовнішня торгівля, туристична і готельна діяльність.

За словами Мохіеддіна аль-Адаві, представника торгово-промислової палати Єгипту, важко виділити обсяг вкладу в єгипетську економіку жінок, оскільки окремої статистики «жіночого» бізнесу в країні не ведеться.

Сьогодні існує два жіночих підприємницьких об'єднання - Єгипетська асоціація ділових жінок і Асоціація ділових жінок за розвиток, які планується об'єднати в одну.


Джерело: islamnews.ru 10 вересня 2013


Тегиправа жінок,   жінки у бізнесі,   Єгипет

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".