Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЄСПЛ підтримав рішення Франції і Бельгії про паранджу

Європейський суд із прав людини визнав законодавчо обґрунтованою заборону на носіння паранджі в громадських місцях, що діє у Франції та Бельгії.

У Страсбурзі вважають, що Париж і Брюссель таким чином прагнуть підтримати "соціальне єднання" громадян.

Французьке законодавство забороняє носити одяг або головні убори, що приховують обличчя, в тому числі паранджу і нікаб, поширені серед мусульманок. За порушення передбачено штраф у розмірі 150 євро.

На думку суду, заборона була прийнята не тому, що нікаб і паранджа - це релігійний одяг, а виключно через те, що вони приховують обличчя, а відтак цей закон не порушує положення Європейської конвенції з прав людини.

"Суд врахував точку зору, що громадяни не хотіли б бачити в публічному просторі демонстрацію звичаїв і поведінки, які ставлять під сумнів саму можливість відкритого спілкування між людьми, яке, як очевидно, є невід'ємною частиною соціального життя в суспільстві", - йдеться у рішенні Страсбурзького суду.

Утиск прав?

Позов до ЄСПЛ подала 24-річна француженка, яка вважає, що заборона на паранджу порушує її право на свободу віросповідання.

Дівчина також стверджує, що була змушена переїхати жити до Британії, щоб не відчувати себе обмеженою в одязі.

Заборона на носіння одягу, що приховує обличчя, була запроваджена у Франції навесні 2011 року, а невдовзі після цього такий самий закон був ухвалений у Бельгії.

За словами дівчини, чиє ім'я не називається, вона хоче носити нікаб не для того, щоб викликати обурення в оточуючих, а для гармонії з собою. Вона стверджує, що ніхто з її родини не примушував її носити релігійний одяг.

Заборона на носіння головних уборів, які ховають обличчя, набрала чинності у Франції в квітні 2011 року. Крім того, що забороною передбачено штраф за носіння на обличчі пов'язок чи масок, закон забороняє змушувати кого-небудь приховувати своє обличчя на публіці. За це передбачається покарання у розмірі до 30 тисяч євро і роки в'язниці.


Джерело: BBC Україна 02 липня 2014


Тегиправа жінок,   ЄС,   іслам,   паранджа

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".