Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Чоловікам варто усвідомити, що допомога дружині лише підвищує їхню цінність», — психолог

Жінки в Україні продовжують працювати ще й дома. У 70% сімей основний обсяг хатньої роботи і догляду за дітьми — на жінках. Такі результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології

І цей стан справ жінок не задовольняє. Практично половина їх виступає за рівний поділ. Чи настане в українських сім’ях справедливість? І що повинне вплинути на психологію чоловіків і жінок, аби така згода відбулася? — проблему аналізує медичний психолог Олег Чабан.

Едуард Лозовий: Знайшов в мережі американське дослідження, які опитали чоловіків і жінок. Чоловіків вражає, як довго жінки можуть не думати про секс. А жінок вражає, як довго чоловіки можуть не думати про прибирання. Звідки ростуть у цих стереотипів ноги?

Олег Чабан: Україна знаходиться у культурально-конгнитивному дисонансі. Це залежить від того як нас виховували, на яких казках ми жили, якщо ми бачили, чим займається наша мама, про що говорили в родині і чому нас навчали. Це те, що нас заставляє думати життя. Зверніть увагу, що символ України це дівчина, віночок, мама. Україна це вона. Як кажуть західні аналітики, ми проживаємо в культурі прихованого матріархату. А приходиться віддаватися роботі, думати, як заробити гроші. Культура зіштовхнулася з реаліями життя.

От Захід України це більш господарство, осідлі люди, ґазди, які працювали. Коли почалася міграція заробітчан, перші поїхали чоловіки. Добитчик — чоловік. Хтось повинен опікуватися майбутнім, дітьми. На Сході цього немає і не було історично. Там люди були більш рухливі, але не прив’язані навіть до тієї роботи. Тому склався дисонанс між сходом і заходом.

До сьогоднішнього дня біологічна функція жінки, зберегти, утримати, продовжити. Вона крутиться навколо основної проблеми життя — продовжити рід. Чоловік в цій частині забезпечує дуже приємну частину, а потім починає бігати, щоб принести гроші в родину.


Джерело: Громадське радіо 09 листопада 2015


Тегигендерна рівність,   чоловіки і жінки,   домашня праця

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".