Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Правила безпечного інтернету». Діалогові зустрічі з Київськими школярами

11 вересня 2024 року спеціалістами по правах дітей  проєкту  «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей. ЧастинаІІ, Україна», який впроваджується ГО ЖКУ у співпраці та за підтримки ЕРІКС Development Partner та RadioAid (Швеція) було проведено три діалогові зустрічі з учнями  4-го, 6-го та 8-го класів в одній з партнерських шкіл м. Києва на тему: «Правила безпечного інтернету».

Вже декілька місяців, фахівці проекту працюють над інформаційною кампанією, розробляючи корисні та цікави матеріали, які легко будут сприйматися дітьми. Так саме і для цієї зустрічі, були використані яскраві флаєри на тему «Безпека в інтернеті».

З деякими учнями СЗШ команда проєкту вже була знайома під час реалізації програми «Участь дітей у громадах», цього разу, ми прийшли до учнів з інших класів з важливою та корисною програмою, щодо безпеки в інтернеті. 

 

Ось що написав директор школи на своїй сторінці в Facebook, щодо важливості проведення таких діалогових  зустрічей: «У сучасному світі, де інформаційні технології відіграють одну з ключових ролей у житті дітей, питання безпеки в Інтернеті стає все більш актуальним. Для забезпечення захисту особистих даних і уникнення ризиків, пов’язаних з онлайн-діяльністю, проведення таких зустрічей є важливим та необхідним кроком.

Учасники зустрічі розвивали знання і навички, які допоможуть зменшити ризики і забезпечити безпеку в цифровому середовищі, а також в  ігровій формі ознайомились з основними загрозами з якими  можна зіткнутися в Інтернеті.

Не забули розробити  практичні рекомендації щодо захисту особистих даних, включаючи створення складних паролів, використання двофакторної аутентифікації та безпечного веб-серфінгу для своїх однолітків, навчились розпізнавати ознаки шахрайських  повідомлень та сайтів, та шукали шляхи їх уникнення.

 

Здобувачі освіти активно долучались до кожного етапу зустрічі та зробили висновок, що знання з безпеки в інтернеті  є важливою складовою сучасної освіти, яка сприяє захисту особистої інформації та запобіганню кіберзлочинності. А, головне, надає учасникам важливі знання та практичні навички, необхідні для безпечного користування цифровими технологіями в повсякденному житті.

Інвестування часу і зусиль у такі тренінги є кроком до забезпечення особистої безпеки та безпеки інформації в Інтернеті».

Команда проєкту дякує за високу оцінку її роботи і своєю чергує висловлює вдячність адміністрації школи за співпрацю та важливу роботу для розвитку учнів. Зараз команда здобуває нові партнерства з київськими школами, та вже в жовтні заплановала низку зустрічей з учнями по темі «Права дітей». 

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активності, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт  «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 17 вересня 2024


Тегидіти,   школа,   Діти,   Школа,   безпечний інтернет

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми