Торік на Закарпатті 72 родинам припинили "дитячі" виплати через їх нецільове використання
20 березня в прокуратурі області відбулась міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів краю та інших уповноважених органів з питань стану додержання в області законодавства, спрямованого на попередження бездоглядності та правопорушень серед дітей, охоплення їх змістовним дозвіллям. Узяв участь в нараді заступник голови ОДА Іван Качур.
Як повідомила старший помічник прокурора області з питань захисту прав дітей Наталія Кузан, незважаючи на те, що за підсумками минулого року в області відмічається зменшення кримінальних проявів серед підлітків, питома вага цих злочинів у загальній структурі злочинності є досить високою 8,2% (по Україні 6,1%). За підсумками 2 місяців 2012 року - 7,6% (по Україні 5,2%).
Кожен восьмий неповнолітній вчинив злочин в стані алкогольного сп'яніння. Майже у півтора рази зріс рівень підліткової рецидивної злочинності. Значний їх ріст відбувся у Берегівському та Ужгородському районах, де майже кожен другий злочин вчинено особами цієї категорії.
Питання вживання неповнолітніми алкогольних напоїв стоїть сьогодні надзвичайно гостро, - зауважив заступник прокурора області Віталій Роман, адже кожен 8-й підліток вчинив злочин у стані алкогольного сп’яніння. Тим більше почастішали випадки, коли діти, вживаючи спиртне, потрапляють у лікарні. З цього приводу прокурорами були зроблені зауваження працівникам міліції, у яких відсутня цілеспрямована робота щодо виявлення джерел, де дітям реалізують алкоголь та тютюнові вироби.
Відсутня систематична робота органів внутрішніх справ щодо вжиття заходів до застосування до порушників штрафних санкцій та позбавлення їх відповідних ліцензій.
Управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області не вживаються заходи, спрямовані на своєчасне виявлення порушень правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, притягнення до відповідальності винних осіб, які реалізують вказані товари дітям.
У минулому році жодне таке порушення не було зафіксоване. Не в повній мірі налагоджена взаємодія з органами внутрішніх справ, переважна кількість фінансових санкцій застосована за їх матеріалами, спільних рейдів з працівниками міліції, не проведено.
При цьому торік до 16 суб’єктів господарювання, які реалізовували неповнолітнім алкогольні напої, були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу 6 800 грн., а чотирьом з них ще й анулювали ліцензію на продаж алкоголю.
Ця практика продовжуватиметься й надалі, аби таким чином викоренити продаж дітям спиртного.
Недостатня робота проводиться органами місцевого самоврядування, центрами зайнятості щодо сприяння підліткам у працевлаштуванні, у т.ч. щодо бронювання робочих місць для молоді після закінчення навчальних закладів. Обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в порушення вимог Закону України „Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю" не забезпечено дієвого контролю за діяльністю підпорядкованих центрів щодо соціального супроводу таких неповнолітніх осіб.
Поверхова профілактика антисуспільних вчинків серед учнівської молоді, послаблена робота психологів та соціальних педагогів щодо проведення своєчасної та якісної роботи, спрямованої на виховання дітей, вивчення їх психофізичного розвитку, мотивів поведінки та корекції з урахуванням індивідуальних особливостей, призвела до збільшення у минулому році на 25,7% злочинів, вчинених учнями загальноосвітніх шкіл та майже у 2 рази - учнями професійно-технічних навчальних закладів.
Потребує покращення робота працівників освіти щодо охоплення дітей навчанням.
Часто діти, чиї батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків по догляду та вихованням своїх чад, не відвідують заняття, вони «виховуються» вулицею, що зазвичай призводить до вчинення злочинів.
Проти 23 батьків, діти яких не відвідують навчальні заклади, порушені кримінальні справи.
Наталія Кузан зауважила, що органами охорони здоров'я не вживається дієвих заходів щодо профілактики алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх, раннього виявлення підлітків, схильних до вживання алкоголю, наркотичних та токсичних речовин, надання їм відповідної медичної допомоги.
Прокуратурою висунуто претензії й центрам соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, котрі з підлітками, які палять, вживають алкоголь, наркотики та з родинами, де батьки мають шкідливі звички, здебільшого проводять формальну роботу, „на папері", задля кількісного показника у статистичній звітності.
Органами освіти не проводиться належна робота щодо формування в учнів здорового способу життя, запобігання тютюнопалінню, вживанню алкоголю та іншим шкідливим звичкам тощо.
Питання використання батьками соціальної допомоги при народженні дитини також гостро стоїть у нашому краї. Адже, на жаль, не усі батьки використовують «дитячі» гроші на малюків. Торік у 72 випадках було припинено виплату коштів на дітей у зв’язку із їх нецільовим використанням.
З метою підвищення ефективності роботи органів державної влади, розв'язання проблем дитячої злочинності та бездоглядності, створення належних умов для реалізації прав дітей на сімейне виховання та здоровий розвиток, охоплення їх змістовним дозвіллям міжвідомча нарада прийняла ряд спільних скоординованих заходів.
Джерело: Голос Карпат 22 березня 2012
Додати коментар Коментарi (0)