Дослідження: в Україні десятки тисяч підлітків практикують одностатевий секс
Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка при сприянні Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) провів дослідження з оцінки чисельності хлопчиків, підлітків і юнаків у віці від 10 до 19 років, що практикують одностатевий секс.
У масштабах країни їхня кількість оцінена в 20 тисяч осіб.
Учені відзначають, що частка підлітків у загальній масі соціально доступних чоловіків, що практикують одностатевий секс, становить, за результатами оцінних розрахунків, близько 10%. Також дослідники відзначають, що серед соціально незахищених підлітків, які живуть або працюють на вулиці, кожний десятий (10%) має досвід одностатевих сексуальних контактів.
"Оцінка чисельності таких груп підлітків, як юнаки, що практикують одностатевий секс, дівчата, що надають секс-послуги на комерційній основі, і підлітки обох статей, що вживають наркотики ін'єкційно, - важлива з погляду подолання в нашій країні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, тому що представники саме цих груп найбільше серед молодих людей зазнають ризику інфікування", - говорить керівник дослідження, кандидат соціологічних наук Ольга Миколаївна Балакірєва.
Варто відзначити, що відповідно до результатів національного опитування учнівської молоді 2010 року, середній вік початку полового життя у хлопців-підлітків без врахування фактора сексуальної орієнтації становить 14,9 роки. У той же час, учені з іншої дослідницької організації - Центра соціальних експертиз Інституту соціології Національної академії наук України - встановили в ході спеціального соціологічного моніторингу, що 42% геїв та бісексуалів в Україні вперше мали одностатевий секс у віці до 16 років.
"Підлітки, що мають одностатеві зв'язки, у кількості 20 тисяч осіб по країні - це ті ж самі наші діти, турботу про які на словах демонструє влада. Зараз, коли соціологами отримані конкретні цифри, держава на рівні своїх соціальних служб, системи шкільної й середньої технічної освіти, мережі медичних установ повинна всебічно забезпечити соціальні, психологічні, медичні потреби цієї частини нашого молодого покоління, з одного боку, а з іншого боку - зробити так, щоб у іншої частини підлітків, тобто серед тих, хто не практикує й не збирається практикувати одностатевий секс, не виникало упереджень і ворожості стосовно своїх одностатевих однолітків. Ми маємо потребу в просуванні ідей толерантності в підлітковому середовищі. Інакше нам нелогічно очікувати зміцнення принципів толерантності серед дорослих, кожний із яких, як то кажуть, родом із дитинства", - відзначає керівник всеукраїнського ЛГБТ-об'єднання Гей-Форум України Святослав Шеремет.
Джерело: Освітній портал 14 вересня 2011