Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Заручники експерименту: Комаровський попередив про небезпеку гаджетів

Комаровський пояснив батькам, що постійні ігри на планшетах або комп'ютерах можуть призвести до того, що маленька дитина почне відставати в розвитку. Він пояснив з якого віку дітям можна давати гаджети і скільки часу вони можуть проводити за іграми без шкоди для здоров'я.

Комаровський на форумі для батьків відповів на запитання читачки про те, що її півторарічний син захоплено грає на планшеті в ігри для маленьких дітей. Вона поцікавилася, наскільки це небезпечно для зору дитини або його психологічного розвитку.

Доктор Комаровський пояснив, що використання гаджетів до того, як дитина починає пізнавати основи устрою життя, може вплинути на його психіку, порушити координацію рухів, привести до травматизму. Він зазначив, що дитина, яка бачить на екрані, що м'яч покотився в річку, не розуміє, що відбувається насправді.

Також лікар зазначив, що в цьому є й інший момент: коли треба бігати, стрибати, скакати, в результаті чого формується рухова система, ростуть легені, серце, а судини навчаються адаптуватися до постійно мінливої фізичної активності, дитина сидить і дивиться на мерехтливий екран.

"До чого це призведе, не знає ніхто. Ви і ваші діти - заручники грандіозного експерименту. Як лікар я категорично проти комп'ютерних ігор до дворічного віку. Далі є стандартне правило, якого батькам шалено складно дотримуватися – не більше двох годин екранного часу в добу. Пам'ятайте: мама як розвиваюча гра набагато корисніше. Тато, який разом з дитиною будує з кубиків будиночок, в тисячу разів крутіше, ніж будь-який гаджет. Але татові легше уткнути однорічну дитину в мультики, а самому відпочивати. Це неправильно. Зрештою, ви ж добровільно зробили дітей, тепер давайте займайтеся ними", - порадив батькам Комаровський.

Крім того, він зазначив, що діти копіюють поведінку дорослих і якщо дитина постійно бачить батька, який уткнувся в гаджет, то він виросте таким же, а батьки будуть дивуватися і вигукувати, що в підлітковому віці він погано бачить, не їсть, не п'є, а тільки грає в ігри на комп'ютері.


Джерело: РБК-Україна 19 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини,   гаджети

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".