Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Закарпатська облрада готується розглянути й проголосувати програму допомоги дітям-аутистам

Департамент освіти і науки ОДА пропонує до розгляду Обласну цільову програму «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016-2020 роки».

В Україні проблема розладів аутистичного спектру на сьогодні не знайшла чіткого визначення та шляхів вирішення, оскільки система медичної та психолого-педагогічної діагностики розладів аутистичного спектру є наразі недосконалою. Майже відсутня практика соціально-психологічної підтримки та супроводу сімей, у яких виховуються діти із РАС, та вона не відповідає світовим стандартам. Всесвітня статистика показує, що кожна 88 дитина має розлади аутистичного спектру, або одна дитина на 52 хлопчики та 250 дівчаток. В Україні статистика, мабуть, така ж, просто її дуже важко продемонструвати. Наразі вітчизняна діагностика та виявлення дітей з РАС проходить в 5–6 річному віці, і нерідко таким дітям ставлять діагнози шизофренія або розумова відсталість. Спеціальні програми та діагностичні стандарти існують в Україні, але використовуються виключно в приватних закладах.

Відтак, на Закарпатті розробили тематичну програму, мета якої полягає у реалізації державної політики у сфері психолого-педагогічного та медико-соціального супроводу дітей та дорослих із розладами аутистичного спектру з боку держави; підтримці громадських і благодійних організацій; фінансуванні заходів, пов’язаних з роботою в цьому напрямку на теренах краю.

Реалізація програми, упевнені її розробники, дасть змогу покращити рівень обізнаності населення краю стосовно питання розладів аутистичного спектру (РАС) та обізнаності спеціалістів різних спеціальностей; здійснити заходи ранньої діагностики та організація супроводу дітей, батьків та дорослих; створити інклюзивний ресурсний центр та медико-соціальний супровід дітей із розладами аутистичного спектру.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного та інших місцевих бюджетів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Прогнозовані обсяги фінансових ресурсів для її реалізації – 5446,0 тис.грн. У т.ч. за роками: 2016 р. – 2087,0 тис.грн., 2017 р. – 932,0 тис.грн., 2018 р. – 1014,0 тис.грн., 2019 р. – 674,0 тис.грн, 2020 р. – 739,0 тис.грн. З обласного бюджету – 3786,0 тис.грн, районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення – 715,0 тис.грн., інших джерел – 945,0 тис.грн, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, розробку і прийняття цільової програми по допомозі дітям-аутистам в області ініціював ще торів нардеп Віктор Балога. Відтак, спеціально утвореною робочою групою при Закарпатській ОДА з ініціативи громадських активістів ГО «Щасливі діти» та батьків дітей, хворих на аутизм було розроблено проект обласної програми „Про психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей з аутизмом”.

А на одній з остарнніх сесій обласної ради із депутатським запитом щодо вивчення програми профільною комісією задля ухвалення на наступній сесії Закарпатської облради звернувся депутат Михайло Мотильчак.


Джерело: Закарпаття онлайн 05 лютого 2016


Тегиправа дітей,   діти-інваліди,   інклюзивна освіта,   аутизм

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.