Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Закарпатські школи отримали нові повноваження та права

Зокрема, заклади освіти самі контролюватимуть та відповідатимуть за проведення державної підсумкової атестації.

Стосується це і вибору завдань, і відсутності звітування перед департаментами освіти.

«У цьому році до державної підсумкової атестації, до підбору завдань не матимуть відношення ні міноствіти, ні обласні, ні районні департаменти освіти. Усі завдання готуватимуть самі школи. Якщо пригадуєте, колись були збірники завдань і збірники відповідей на них. Тому учні приходили на іспити вже з готовими відповідями. Зараз учителі самі на педагогічній раді обирають та затверджують завдання. Їх не потрібно затверджувати в департаментах освіти», - розповів директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак.

За інформацією посадовця, атестацію проходитимуть учні трьох вікових груп: після закінчення 4 класу, 9 класу та 11 класу.

«Дитині у четвертому класі не варто казати, що у неї буде державна підсумкова атестація. Тому що вона навіть не зрозуміє, що це таке. Діти просто писатимуть підсумкові контрольні роботи. І на цих уроках будуть присутні тільки вчителі з відповідних предметів і, можливо, хтось із керівників навчального закладу. Окрім того, присутніми можуть бути до двох батьків із учнівського колективу», - розповів Мотильчак.

При цьому, результати цих контрольних ніяк не впливатимуть на річні результати дітей.

Зміни чекатимуть і на старшокласників. Так, за словами Мотильчака, 24 квітня на випускників чекатиме «історичний день».

«Тоді кожен випускник буде зобов’язаний пройти державну атестацію з української мови, поєднану із ЗНО», - розповів Мотильчак.

Інші два предмети, з яких проходитимуть атестацію, здаватимуться без змін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що освітня галузь Закарпаття цього року отримає рекордне фінансування.
 


Джерело: Голос Карпат 05 березня 2015


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   школи

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.