Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Що діти приховують від батьків – розповідає психолог

Психолог із Фонду народонаселення ООН в Україні (UNFPA Ukraine) Юлія Дем’яненко ділиться з батьками своїми спостереженнями з практики, зокрема, висвітлює ті проблеми, які діти приховують від батьків. Це ті теми, які зовсім не обговорюються з батьками, адже рівень довіри у цих питаннях до батьків дуже низький.

На що ж варто звернути увагу батькам у першу чергу?

Психологічні травми від домашнього насилля.

Це не обов’язково може бути фізичне насилля (хоча не виключено), а це й те, що дитина бачить, чує під час скандалів, образ, стусанів, криків тощо. Усе це дитина капсулює та носить тягарем із собою.

Сум/сором за не реалізовані очікування батьків.

Особливо важко це переживають діти з 8-12 років. Їх так глибоко травмує те, що вони не реалізували очікування батьків, що іноді ця проблема виливається у довго роботу з психологом. Батьки можуть й не здогадуватись, що поганий настрій, зниження уваги, небажання спілкуватися з однолітками може мати саме ці коріння.

Стосунки з однолітками.

Нерозуміння як спілкуватись зі своїми однолітками, розуміти їх, як сподобатись чи що робити, коли подобається хлопчик хлопчику чи дівчина дівчині та інші проблемні питання можуть впливати на самооцінку дітей та стосунки з іншими.

Щепленням від цього може бути довірливі відносини з батьками, які зможуть допомогти дитині, або як мінімум звернення до спеціаліста.

Деякі турботливі батьки самі здогадуються, що дитині необхідна допомога, але часто буває й так, що дитина придумує зрозумілу причину для батьків, щоб потрапити до спеціаліста для вирішення та розуміння проблеми.

На останок психологиня радить зменшити критику до держави, сусідів, родичів у присутності дитини, адже це формує неповагу до людей взагалі та запису на підсвідомість, що світ небезпечний (страшний, потворний), що провокує страхи, постійний стан захисту або агресії до навколишнього світу. Фото – pixabay.com


Джерело: poglyad.tv 26 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.