Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вчені пояснили, чому маленькі діти погано сплять

Часто трапляється, що батьки вважають великою проблемою, що дитина погано спить вночі. Однак, на думку фінських вчених, часті проблеми зі сном у дітей – частина їх нормального розвитку.

Результати їх дослідження опубліковані в Sleep Medicine.

Молоді батьки часто стурбовані питаннями дитячого сну, оскільки постійні нічні пробудження порушують спокій і викликають побоювання, чи нормально розвивається дитина. Зокрема, нерегулярний сон може здаватися батькам ознакою хвороби, поганого самопочуття або голоду.

«Тепер ми знаємо, що індивідуальні відмінності дуже великі і що моделі, пов’язані із засипанням, пробудженням, нічним неспанням і ритмами сну, часто розвиваються по-різному», – розповіла провідний автор дослідження Джуулія Паавонен (Juulia Paavonen).

Вчені з Гельсінкської університетської лікарні опитали батьків майже 5700 дітей про те, наскільки добре їх малюки спали протягом перших двох років життя.

Вони з’ясували, що багато що з того, що здаються «відхиленням», вписується в норму. Наприклад, шестимісячним немовлятам для засипання потрібно в середньому 20 хвилин, а дворічні діти, як і раніше, прокидаються в середньому один раз щоночі.

Згідно з отриманими даними, близько 40% батьків були стурбовані сном дітей, коли тим було 8 місяців. Однак поступово дитячий сон ставав більш стабільним і міцним. Зазвичай нічний сон становив 9-10 годин, тоді як кількість денного сну знижувалася (у немовлят – 5 годин, в два роки – 2 години).

У міру того, як денний сон в середньому скорочується з двох до одного разу на день, загальна кількість годин сну протягом дня у дітей зменшується. Також до дворічного віку знижується і загальний час сну – приблизно до 12 годин на добу.

Однак, як показало дослідження, про проблеми можуть свідчити засинання немовлят більше 40 хвилин або нічні пробудження у віці 8 місяців, які тривають годину і більше. Також не є нормою нічне неспання однорічної дитини більше 45 хвилин, а півторарічної – більше 30 хвилин. У таких випадках автори рекомендують батькам відвідати педіатра для з’ясування причин, що ускладнюють сон.

Нагадаємо, що нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті.

 


Джерело: Народна правда 17 лютого 2020


Тегиправа дитини,   сон,   захист прав дитини,   здоров’я дітей

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.