Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Важлива робота мобільної бригади у Добрянській громаді

Щоб створити умови для всебічного розвитку дітей потрібно не тільки знати про їхні потреби, а й розуміти, які проблеми вони можуть приховувати. Наприклад – насильство. Саме цій темі була присвячена низка занять, які проводять фахівці мобільної бригади проєкту «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні», що працює у Добрянській громаді на Чернігівщині.

Анонімне анкетування «Моє життя в сім’ї та школі» було проведено, щоб виявити дітей, які страждають від насилля в сім’ї та в подальшому допомогти їм. Опитування показало, що підлітки визнають наявність насильства (як фізичного, так і психологічного) як з боку дорослих, так і з боку однолітків, при чому у групах однолітків насильства набагато більше, ніж з боку дорослих.    

Щоб мотивувати батьків до ненасильницьких методів взаємодії з дітьми та позитивного батьківства фахівці мобільної бригади провели тренінги для батьків, присвячені позитивному вихованню без насильства та методам успішного розв’язання конфліктів між батьками та дитиною.

Щоб вивчити характер стосунків серед підлітків та зрозуміти зв’язок між поведінкою дітей і їх потребами, фахівці мобільної бригади використовують соціометрію Джекоба Морено. Спочатку підліткам пропонують перерахувати в порядку переваги тих товаришів по групі, з якими вони хотіли б разом працювати, відпочивати, сидіти за партою тощо. А потім з допомогою спеціальних формул визначають рівень конфліктності та способи неформальної взаємодії між дітьми. Методика показує усе те, що діти часто приховують від дорослих, а також дозволяє побачити які проблеми потрібно виправити.

Традиційно і систематично фахівці проводять багато арттерапевтичних занять, які допомагають долати стресові ситуації та виробити адаптивні стратегії поведінки. Для старшокласників низка занять булв присвячена вибору майбутньої професії.  

Нагадаємо, що проєкт «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» реалізується Жіночим консорціумом України у партнерстві зі Street Child Ukraine за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Голвне завдання проєкту - зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним. У межах проєкту у Чернігівській області працює три безпечні простори для дітей та дві мобільні бригади, що надають послуги у прикордонних населених пунктах.  


Джерело: Жіночий консорціум України 19 грудня 2024


Тегидіти,   Україна,   Діти,   мобільна бригада

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми