Важлива робота мобільної бригади у Добрянській громаді

Щоб створити умови для всебічного розвитку дітей потрібно не тільки знати про їхні потреби, а й розуміти, які проблеми вони можуть приховувати. Наприклад – насильство. Саме цій темі була присвячена низка занять, які проводять фахівці мобільної бригади проєкту «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні», що працює у Добрянській громаді на Чернігівщині.
Анонімне анкетування «Моє життя в сім’ї та школі» було проведено, щоб виявити дітей, які страждають від насилля в сім’ї та в подальшому допомогти їм. Опитування показало, що підлітки визнають наявність насильства (як фізичного, так і психологічного) як з боку дорослих, так і з боку однолітків, при чому у групах однолітків насильства набагато більше, ніж з боку дорослих.
Щоб мотивувати батьків до ненасильницьких методів взаємодії з дітьми та позитивного батьківства фахівці мобільної бригади провели тренінги для батьків, присвячені позитивному вихованню без насильства та методам успішного розв’язання конфліктів між батьками та дитиною.
Щоб вивчити характер стосунків серед підлітків та зрозуміти зв’язок між поведінкою дітей і їх потребами, фахівці мобільної бригади використовують соціометрію Джекоба Морено. Спочатку підліткам пропонують перерахувати в порядку переваги тих товаришів по групі, з якими вони хотіли б разом працювати, відпочивати, сидіти за партою тощо. А потім з допомогою спеціальних формул визначають рівень конфліктності та способи неформальної взаємодії між дітьми. Методика показує усе те, що діти часто приховують від дорослих, а також дозволяє побачити які проблеми потрібно виправити.
Традиційно і систематично фахівці проводять багато арттерапевтичних занять, які допомагають долати стресові ситуації та виробити адаптивні стратегії поведінки. Для старшокласників низка занять булв присвячена вибору майбутньої професії.
Нагадаємо, що проєкт «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» реалізується Жіночим консорціумом України у партнерстві зі Street Child Ukraine за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Голвне завдання проєкту - зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним. У межах проєкту у Чернігівській області працює три безпечні простори для дітей та дві мобільні бригади, що надають послуги у прикордонних населених пунктах.
Джерело: Жіночий консорціум України 19 грудня 2024